Aktuality školy

Guitar Session se letos uskuteční 27. května

úterý 11. duben 2017 9:36

Lidová konzervatoř a Múzická škola, p. s., zvou na tradiční akci věnovanou kytaře. V sobotu 27. května se na Lidové konzervatoři v Ostravě-Přívoze uskuteční celodenní přehlídka kytarových vystoupení pod názvem Guitar Session.

Kytarový den má umožnit setkání aktivním hudebníkům, kteří chtějí ukázat, čeho při svém studiu již dosáhli, ale nabízí možnost poslechu i nehrajícím fanouškům jedinečného zvuku tohoto výjimečného nástroje.

Akci organizačně zajišťuje Vladislav Petrášek, pedagog Lidové konzervatoře i Múzické školy. „Náš den je určen všem, kdo mají vztah ke kytaře, účastníci mohou zahrát na libovolný druh kytary - klasickou, akustickou, elektrickou,“ doplňuje. „Letos nově také na ukulele. Kytaristé mohou vystoupit sólově, ale také v duu nebo triu, či ve větších seskupeních a také třeba s jinými nástroji.“ Ani repertoár kytarového dne není žánrově omezen. „Právě naopak, těšíme se na autorské skladby,“ dodává Vladislav Petrášek.

Zájemci o účast na letošním Guitar Session se mohou přihlásit na mailovou adresu jejího hlavního organizátora Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kde také mohou získat další informace, případně prostřednictvím webu Lidové konzervatoře (www.lko.cz, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). V přihlášce je třeba uvést jméno a příjmení vystupujícího, dále jeho věk, zaměstnání nebo školu a repertoár (autora, název a délku skladby). Přihlášky je třeba odeslat do 20. května.

Guitar Session začne 27. května v koncertním sále Lidové konzervatoře v 10 hodin, škola však bude otevřena už od 9 hodin, účastníci tak budou mít prostor, aby se mohli rozehrát a připravit ke svému vystoupení. „Již tradičně také chceme požádat účastníky o spolupráci i co se týče programu – rád bych je vyzval, aby nám případně poslali svoje návrhy na doplňkový program, pokud mají chuť u nás případně vystoupit s přednáškou či dalšími informacemi, které se týkají světa kytary,“ uzavírá Vladislav Petrášek.

Vstup na Guitar Session je pro vystupující i návštěvníky bezplatný.

Přihlášku najdou zájemci o vystoupení na letošní Guitar Session zde a zde.

Další aktuality