Aktuality školy

Ostravská muzejní noc 2021 na Lidové konzervatoři v Ostravě

čtvrtek 2. září 2021

dsc 3918 hDne 28. 8. 2021 se v koncertním sále Lidové konzervatoře uskutečnily v rámci Ostravské muzejní noci dva koncerty pro veřejnost, na nichž účinkovali žáci i pedagogové Lidové konzervatoře.

První koncert začal v 18.00 a byl zaměřený na klasickou hudbu. Pestrý a náročný koncertní program zahájili žáci z oddělení klasické kytary, kteří předvedli skladby různých hudebních stylů od baroka přes španělské flamenco až po současnou hudební tvorbu. V dalším programu koncertního podvečera posluchači slyšeli sólový akordeon, písně s doprovodem klavíru, trubku s klavírem, skladby pro čtyřruční klavír a skladby pro dvoje housle a klavír. Autorské zastoupení v „klasickém koncertu“ bylo velmi široké. Hrály se a zpívaly skladby barokních i klasicistních autorů a současných světových skladatelů populární i filmové hudby.

Druhý koncert ve 21.00 se nesl v duchu jazzu a populární hudby. Návštěvníci tohoto koncertu měli možnost nejprve slyšet základní jazzové formy blues, boogie a rock and roll v obsazení elektrická kytara, basová kytara a bicí souprava. V podání trubky a klavíru potom zazněly písně ve stylu foxtrotu i operní árie.  Závěr koncertu patřil modernímu jazzu s prostorem pro improvizaci v triu klavír, baskytara a bicí.

Oba koncerty ukázaly vysokou technickou i interpretační úroveň žáků i pedagogů Lidové konzervatoře. Pro návštěvníky i všechny zúčastněné to byl velmi příjemně strávený hudbou naplněný sobotní večer.

Foto: Petr Lukáč