Aktuality školy

Leoš Janáček po šesté!!!

středa 10. listopad 2021

janacekSoutěžní festival v amatérském sólovém zpěvu "O cenu Leoše Janáčka 2021" podpořený grantem magistrátu města Ostravy, je krásnou ukázkou práce nadšených pěvců amatérů. Zde se mohou ukázat s výsledky své práce na veřejnosti.

Svou dovednost si poměřují účastníci ve velkorysých deseti kategoriích - soutěžit mohou zájemci od dvanácti let neomezeně a možnost vystoupit mají také pěvci hendikepovaní. 

Letošní šestý ročník nám ukázal, že tento festival je dnes už oblíbeným hudebním svátkem. Uvolněná, příjemná atmosféra byla znát nejenom u soutěžících, ale také mezi pedagogy i členy poroty. Velmi dojemným vrcholem této přehlídky byly právě výkony hendikepovaných účastníků. 

Písně v úpravě Leoše Janáčka - jde o tři sbírky písní, Moravská lidová poesie v písních, Ukvalská lidová poesie a Slezské písně, jsou základem soutěžního setkávání. Je to také symbolická odměna našemu milovanému rodáku z Hukvald. 

Umělecká úroveň předvedených výkonů by si zasloužila předvést písně právě v jeho rodišti, na Hukvaldech. Organizátoři, účastníci i členové poroty věří, že se to povede!

Doc. Mgr. Drahomíra Míčková

členka poroty

Více fotek naleznete zde.

Foto: Petr Lukáč