Aktuality školy

Zahradní slavnost

pondělí 13. červen 2022

z sV úterý 7. června 2022 se uskutečnil ve venkovních prostorách Múzické školy hudební podvečer s názvem Zahradní slavnost. Účinkovali žáci ze tříd Jany Poláškové a Mikuláše Ďurka, zkrátka velcí, malí, zdraví i handicapovaní.

Bylo to již potřetí, kdy oba učitelé zvolili alternativu vystoupení v zahradě Múzické školy. Poprvé to bylo pouze z nutnosti, kdy bylo povinností dodržovat a zachovávat proticovidová opatření. Ukázalo se však, že se dětem i dospělým líbí hrát venku pod širým nebem a tak se ve venkovním muzicírování pokračovalo.

Atmosféra letošního koncertu byla uvolněná a milá. Do vystoupení byli zapojeni i rodiče. Je velmi krásné a smysluplné takto propojovat obě strany. A pro dospělé se jejich výkon stává velkou výzvou, aby svým dětem nepokazili vystoupení. My však víme, že jde především o radost a společný prožitek. A to se podařilo na sto procent. Závěrem zahradní slavnosti se přihnal déšť a tak šest posledních čísel se odehrálo (po urychlené evakuaci) v koncertním sále Múzické školy.

Foto: Barbora Kučerová