Aktuality školy

Jaroslav Kocián vystavuje v Havířově

středa 27. květen 2015

Jaroslav Kocián vystavuje v HavířověJaroslav Kocián, součást pedagogického týmu, který na Lidové konzervatoři vyučuje obor výtvarná fotografie, patří k ceněným tuzemským fotografům. S jeho uměleckou tvorbou je nyní možné seznámit se v havířovské galerii Krystal na výstavě nazvané Surela.

Soubor vystavovaných fotografií vznikal v uplynulých dvou letech a svým názvem - Surela - odkazuje na část města Havířova, která se stala symbolem svérázné architektonické epochy, tzv. "sorelu". Fotografie na výstavě přibližují současnou atmosféru místa, které vzniklo v duchu architektonického socialistického realismu, kde Jaroslav Kocián prožíval své dětství a kde dnes žije se svou rodinou. Tu ve vystavených fotografiích mohou v náznacích návštěvníci také objevit.

Jaroslav Kocián vystavuje

"Jsou to fotografie města, krajiny, míst, lidí, vzpomínek. Sorela - to je část města, krajina, která mě od narození obklopuje. Místa, která pro mě v dětství znamenala celý svět. Věci už neplní své funkce, lidé odkazují na vzpomínky. Vzpomínky jsou sice stále živé, ale jakoby už v mlze," uvedl ke své výstavě Jaroslav Kocián.

Instalace v galerii obsahuje 23 černobílých fotografií a čtyři velkoformátové barevné digitální tisky. Výstava je zařazena do oficiálního programu mezinárodního fotografického festivalu OstravaPhoto 2015.

Jaroslav Kocián vystavoval svoje fotografie nejen v ČR, ale také v Polsku, na Slovensku, v Německu a ve Velké Británii.

Vernisáž výstavy se uskutečnila 29. května 2015 v 17 hodin v galerii Krystal, výstavu je možné navštívit do konce června.