Aktuality školy

Týden pro radost z umění: múzická škola žije!

středa 27. květen 2015

Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorbyAkce, kterými jsme se přehlásili k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby, vyvrcholil v pátek 29. května 2015 programem, který jsme nazvali Múzická škola žije! Právě jeho prostřednictvím jsme se rozhodli ukázat šíři aktivit, které můžeme nabídnout zájemcům o umění a umělecké disciplíny.

Múzická škola už téměř čtvrt století rozdává radost a umělecké zážitky všem, kdo o to stojí, bez rozdílu věku a handicapu. Většinou se tak děje uvnitř budovy, tentokrát jsme nabídli malou ochutnávku poněkud netradičně - zvenku. Živo totiž bylo nejen ve škole, ale i před ní a na zahradě školy. Z oken školy zazněla hudba a zpěv, zkrátka ukázali jsme, co vše se tady učíme a co vše tu spolu poznáváme.

Program začal v 16 hodin před budovou školy v Nivnické ulici. Poté návštěvníci prošli domem, krátce se zde zastavili při ukázce hudebního divadla a pak vyšli na školní zahradu, která se stala pro tento den jejich hledištěm. Jevištěm pak byly části budovy, obrácené do zahrady, v jejíchž oknech se odehrával další program. Připravili jsme hudební vystoupení, zazněla řada písní, ale i skladeb, které zahráli posluchači na různé hudební nástroje od klavíru a aktustické kytary po saxofon a bicí.

Představili se posluchači Juraje Čiernika, Mikuláše Ďurka, Lucie Možné, Márie Belanové, Vladislava Galuska, Jekatěriny Garbové, Iriny Vančické, Hany Prymusové, Evy Krňávkové, Miroslavy Vavrušové, Terezy Vašutové a Míly Soukupové.

Múzická škola Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby, za nímž stojí v tuzemsku NIPOS (Národní informační a poradenské středisko pro kulturu), upozorňuje při této příležitosti na bohatství a rozmanitost uměleckého vzdělávání a amatérské umělecké tvorby v celé České republice.

Program setkání Múzická škola žije!