Aktuality školy

Divadlo školou života - vážně i nevážně podruhé

úterý 2. červen 2015

Divadlo školou života - vážně i nevážněPosluchači prvního a druhého ročníku dramatického oboru pod vedením Evy Polzerové připravili na koci roku již tradičně otevřenou hodinu. Uskutečnila se ve čtvrtek 11. června 2015 od 18 hodin v budově Lidové konzervatoře v Kosmově ulici pod názvem Divadlo hrou - vážně i nevážně 2.


Hodiny Evy Polzerové navštěvují posluchači nejrůznějšího věku a zaměření - spojuje je láska k magickému umění divadla a touha malinko pokročit dál - nejen v ryze divadelních disciplínách, ale i v oblasti svého osobnostního rozvoje. Najdete mezi nimi právníka, inženýrku ekonomie, ale i studenty ostravských středních a vysokých škol. Spolu na každé hodině tvoří a objevují, jak se pohybovat, jak reagovat, jak komunikovat.

Divadlo školou života - vážně i nevážně podruhé Divadelní obor má na Lidové konzervatoři dlouhou tradici, Eva Polzerová ale nabízí svým studentům řadu možností, které nemusí uplatňovat výhradně a pouze na divadelním jevišti. To, co své studenty naučí a k čemu je postupně vede, mohou totiž využít i ve své běžné pracovní či společenské praxi. Posluchači se učí zvládat jevištní pohyb a jevištní mluvu, průběžně se zabývají pohybovou průpravou, hereckou výchovou, ale pronikají i do tajů improvizace a komunikace. To vše v plné míře a s báječným nasazením během otevřené hodiny studenti Evy Polzerové ukázali.

Fotoreportáž z tohoto setkání s dramatickým oborem na Lidové konzervatoři.