Aktuality školy

Mauglí ožil v představení hudebního divadla

čtvrtek 4. červen 2015

Mauglí ožil v představení hudebního divadlaProslulé Kiplingovy Knihy džunglí inspirovaly tvůrce hudebního divadla Múzické školy k novému představení. Pod názvem Kniha džunglí se představilo v pátek 5. května 2015 od 17 hodin v koncertním sále Múzické školy.

Jak sami tvůrci představení uvádějí, jde o autorský „písničkál“. Co to znamená? „Herci v našem divadle jsou současně i jeho tvůrci,“ vysvětluje vznik této divadelní formy Juraj Čiernik, který spolu s Miroslavou Vavrušovou divadlo vede. „Na začátku je improvizace: hrajeme si s pocity, reakcemi, jak by asi na nějakou situaci reagovalo určité zvíře, které je součástí Kiplingova příběhu. Tímto způsobem jsme spolu vytvořili řadu situací a scének, které jsme potom zakomponovali do příběhu, ale i do textů písniček. A tak postupně vznikl náš ´písničkál´.“

Herci tak sami aktivně vytvářeli charaktery postav, podíleli se na textech písní, vytvářeli dějovou linii, spoluvytvářeli i základy melodií a songů, které ve hře zazní. Texty písní vytvořili Monika Novotná a členové hudebního divadla, hudbu složil Juraj Čiernik, „písničkál“ nastudovala Miroslava Vavrušová.

Široce kolektivním dílem byla ale rovněž výprava a rekvizity. Herci hudebního divadla totiž pomáhají a tvoří také scénu a návrhy kostýmů. „To, co jsme si vymysleli, musel ale tak někdo vyrobit. A tady nám moc pomohly maminky a jejich šikovné ruce, pomohli nám také žáci Marie Helebrandové a další a další úžasní pomocníci, “ dodává Juraj Čiernik. „Všem i touto cestou upřímně děkujeme.“

V Knize džunglí se představili Johanka Novotná, Vojtěch Novák, Kryštof Novotný, Alexandra Sirá, Vojtěch Dědek, Tomáš Motloch, Tomáš Zástěra, Ondřej Brančík a Eliška Kuběnová. Jak už je v Múzické škole osvědčeným standardem, i v tomto případě se na společném díle podíleli nadějní divadelní adepti bez omezení věku a handicapu.

Reprízy představení Kniha džunglí se uskuteční 19. června od 16 hodin a 26. června od 15 hodin.

Hudební divadlo funguje v Múzické škole už několik let. Pod vedením Miroslavy Vavrušové a Juraje Čiernika připravilo několik autorských titulů – O šípkové Růžence (M. Vavrušová), Pinocchio (J. Čiernik) a televizní spot Kamarádi pro vás.

Plakát k představení Kniha džunglí

Atmosféru představení vám přiblíží fotoreportáž ve fotogalerii.