Aktuality školy

Náš pedagog na špičkovém CD Colours of the Night

pátek 26. červen 2015

colours of the nightJe to už hezkých pár týdnů, co jsme si poprvé mohli poslechnout CD Colours of the Night, na němž hraje Lukáš Mužík (vedoucí oddělení jazzu a populární hudby Lidové konzervatoře, kde vyučuje hru na basovou kytaru) se světově uznáváným polským klavíristou Markem Walarovským a dalšími špičkovými jazzovými hudebníky.

Všichni, kdo jsme měli možnost si tuto jazzovou lahůdku poslechnout, jsme byli nadšeni, včetně našeho kolegy a také našeho pedagoga dr. Jiřího Čecha (na Lidové konzervatoři vyučuje teoretické předměty). Pochvalnou recenzi, kterou o skvělém česko-polském hudebním setkání napsal, vydal internetový deník Ostravan, který se zaměřuje na kulturu a umění.

Lukáš Mužík přiznává, že o vydání CD uvažovali s polskými kolegy (poznali se během studia na katovickém Insitutu jazzu při Hudební akademii Karola Szymanowského) už nějaký čas. "Marek Walarowski byl můj učitel," připomíná, "vždycky jsem si ho ohromně vážil a nesmírně jsem si cenil, že mne přizval ke spolupráci. Hrál jsem i s kapelou saxofonisty Wojciecha Lichtańského, který se na CD také podílel. Byla to krásná spolupráce."

O CD Colours of the Night už informoval i jeden z červnových pořadů na rozhlasové Vltavě (Jazz notes) a rovněž pochvalně.

concert marek walarowski trio

"Málokdy se posluchači stane, že jej už první setkání s novým kompaktním diskem zaujme natolik, že jej s velkou pozorností vyslechne od začátku až do konce," uzavírá Jiří Čech svoji recenzi. "Stalo se mi to při poslechu této zdánlivě nenápadné produkce dramaturgicky specializovaného vydavatelství (Surface Tension Records). Výsledek projektu je tedy jednoznačně zdařilý."

Promo video k CD Colours of the Night najdete zde.