Aktuality školy

Chcete zkusit novinku, která zlepší vaše pohyby? Je tu Contemporary dance!

pátek 11. září 2015

contemporary dance barva copyOd října mají zájemci o soudobý tanec možnost vyzkoušet si nový typ tance, který se šíří mezi mladými lidmi po celém světě. Kurz Contemporary dance u nás povede Michaela Macháčková, která patří k našim dlouholetým posluchačům.

„Tančím od malička,“ přiznává Míša, kterou návštěvníci našich akcí znají z energických pěveckých vystoupení, jimž dodává nepochybné kouzlo i její schopnost přirozeného pohybu. Ke contamporary se Míša dostala přes jiné styly. „Úplně na začátku to byly latinskoamerické tance a Latino-show,“ dodává. „V tomhle tanečním stylu jsem ve skupině soutěžila. Pak se mi zalíbil street dance, a tak jsem se ocitla u Roots Company. Mám ráda všechny street dance styly, ale nejbližší mi je Dancehall a potom Wackin. Contemporary je ryzí moderna, současnost, energie.“

Nový obor na Múzické škole chce oslovit mladé lidi od 15 let – všechny, koho zajímá současný tanec, ale i hudba a současné umění. Všechny, komu jsou již lekce tanečních technik (jazz dance, balet či jiné styly) těsné a touží po větší svobodě tanečního vyjadřování.

Contemporary využívá pravidla a prvky klasického baletu, ale také improvizaci, floor-work a contact-release, prvky charakteristické pro moderní balet. Tento taneční styl pracuje se změnami v rytmu, rychlosti a směru, zahrnuje také prvky afrického a japonského současného tance či jiných tanečních kultur.

„Ono to vypadá, že zájemci o contemporary musí mít nějakou předchozí průpravu,“ říká Míša Macháčková. „Ale není to pravda – contemporary mohou tančit i úplní začátečníci.“ Prvky Contemporary dance vycházejí z přirozených pohybů těla a je na každém, aby se nechal vést hudbou a do tance vložil kus sebe, své osobnosti a možná i osobitosti.

Hodiny Contemporary dance začínají v Múzické škole (v Nivnické ulici) od října každý pátek od 17.30 do 18.30.


Cena: 200 Kč za měsíc

Kde: ve velkém sále Múzické školy