Aktuality školy

Mili fest 2015 - předvedli jsme skvělé výkony

úterý 6. říjen 2015

img 0653Už dvakrát se v Dolní Lutyni-Věřňovicích konal pozoruhodný festival Mili fest na podporu talentovaných dětí a neziskových organizací. Naše škola se letos 12. září 2015 zúčastnila také. Vystoupily zde posluchačky paní ředitelky Míly Soukupové, ale také učitelé a přátelé Lidové konzervatoře a Múzické školy.

„Anička Oparty svým vystoupením publikum ohromila,“ popsala nám paní ředitelka, která Aničku učí. „Jednak svým repertoárem, ale také přirozeností a lehkostí své interpretace. Mně se nesmírně líbilo Aniččino zaujetí pro píseň a pro text.“ Dodejme, že Anička Oparty zpívala mimo jiné slavnou píseň Johna Lennona Imagine, a to je bezesporu velmi náročná skladba i pro velmi zkušené zpěváky. Naše desetiletá kamarádka ji zazpívala skutečně skvěle.

 Lenka Hrůzová, která rovněž studuje u paní ředitelky, dostála své pověsti, a  přestože musela narychlo změnit repertoár, její vystoupení bylo vynikající. „Lenka byla výborná, změnit program pár minut před vystoupením opravdu není jen tak,“ dodává Míla Soukupová. „Měla naprosto vyrovnaný výkon, třebaže musela zaimprovizovat. Potvrdila, že její barva hlasu je nezaměnitelná a jedinečná.“

V programu Mili festu vystoupila rovněž skupina Gamosvar, kterou tvoří Vladimír Galusek (v naší škole učí hru na kytaru), Sandra Schwarzová (patří k absolventkám naší školy) a Petr Moczek, také náš dlouholetý přítel a spolupracovník při našich aktivitách a vystoupeních.

Více fotografií najdete zde.

milifest 2015 plakat