Aktuality školy

Pozoruhodnou výstavu otevřelo naše vystoupení

úterý 6. říjen 2015

silvinkaŽáci Múzické školy se v úterý 15. září 2015 v Hlučíně zúčastnili akce, která již tradičně v různých částech republiky připomíná život handicapovaných lidí. Vystoupili na vernisáži interaktivní výstavy pod názvem Jak se žije s handicapem aneb Poznat znamená porozumět.

Výstavu zahájila šestiletá nevidomá Silvinka Kielarová, která se  učí hrát na zobcovou flétnu ve třídě Jany Poláškové. Zahrála lidové písně Maličká su a Sedí liška pod dubem (s keyboardovým doprovodem Jakuba Šotkovského). Radovan Gruber z pěvecké třídy Miloslavy Soukupové vystoupil se skladbou Make you feel my love, na kytaru jej doprovodil Vladimír Galusek.

Výstava přibližuje problémy a úskalí, s nimiž se potýkají handicapovaní lidé, pomáhá pochopit jejich problémy, ale nabízí i možnosti, jak jim pomáhat. Návštěvníci si mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je žít s tělesným znevýhodněním. Jana Polášková, která Silvu Kielarovou do Hlučína doprovázela neobvyklou expozici oceňuje. „Je velmi záslužné seznamovat mladou generaci a děti od nejútlejšího věku s problematikou handicapu,“ připomíná. „Je skvělé takto ukázat, že handicapovaný sice něco nemůže dělat stejným způsobem jako my, zdraví, ale má spoustu možností, jak se potřebným dovednostem naučit. A je na nás učitelích, abychom našli cestu, způsob, jak to udělat. A o to přece v naší škole  usilujeme.“

Výstavu Jak se žije s handicapem aneb Poznat znamená porozumět připravilo Muzeum Hlučínska ve spolupráci s Moravským zemským muzeem a zájemci ji mohou navštívit do 22. listopadu 2015.

vernisaz handicap