Aktuality školy

Chystáme se na Všechny barvy duhy 2015

úterý 13. říjen 2015

vbd 2015 misaTaké naše škola se už tradičně bude podílet na programu fantastického večera, který každoročně do posledního místa zaplní Národní divadlo moravskoslezské. V pondělí 19. října se zde uskuteční už devátý ročník koncertu pod názvem Všechny barvy duhy 2015, který pořádá Čtyřlístek – centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava.

Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava se představí scénickým vystoupením za doprovodu bicích nástrojů nazvaným Srdce Samuraje. Účinkovat budou žáci Vladislava Rybky z Múzické školy Alexandra Sirá, Adéla Vavrušová, Vít Babušík, Robin Blahutů, Michal Ďurko, Jan Šmolka, Martin Štefek, Lukáš Vávra, Tomáš Zástěra a jako host Dalimil Závacký, který vyučuje bicí na Lidové konzervatoři. Všichni doprovodí tanec dvou samurajů - Michala Matouška a Vladislava Rybky (oba jsou žáky dojo Nishio–Ryu Aikido).

Dalším bodem programu, v němž se představíme, bude pěvecký duet Lenky Hrůzové a Daniely Valíčkové Neodcházej Vaša Patejdla (hudba) a Mariána Brezániho a Miroslava Juriky (text). Spolu s nimi budou tančit Tereza Hoňková a Svatopluk Vavruša.

V programu dále vystoupí například skupina YoYo Band, finalistka prestižní polské pěvecké soutěže lidí se zdravotním postižením Zaczarowana Piosenka – Angela Wawrzyk a řada dalších amatérských i profesionálních umělců.

Koncert začíná v 18 hodin a bude se konat pod záštitou manželky prezidenta republiky, paní Ivany Zemanové, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje Ing. RSDr. Svatomíra Recmana, náměstka primátora města Ostravy Ing. Zbyňka Pražáka, PhD., a ve spolupráci s Generálním konzulátem Polské republiky v Ostravě. Také letošní ročník koncertu Všechny barvy duhy se koná s podporou Moravskoslezského kraje, statutárního města Ostravy a městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Foto z roku 2014: archiv Čtyřlístku - Werner Ullmann

vbd 2012 rada wuvbd 2015 triovbd duo 2 adamvvbd 2015 keyboard wu