Aktuality školy

Svým vystoupením podpoříme krásný projekt Ke hvězdám

čtvrtek 22. říjen 2015

lenkaPosluchači Lidové konzervatoře a Múzické školy se v neděli vydají do Nového Jičína. Tady se uskuteční slavnostní koncert, který bude součástí dlouhodobého projektu, který jeho tvůrci z občanského sdružení Purpura nazvali Ke hvězdám.  V Nové galerii Žerotínského zámku zde naši posluchači vystoupí s dalšími umělci, aby společně podpořili vznik jedinečné galerie s putovní kavárnou Kafé Galaxie.

Lidovou konzervatoř a Múzickou školu budou reprezentovat posluchači pěvecké třídy Míly Soukupové a žáci z tanečního kroužku Jany Helebrandové. V programu vystoupí se dvěma písničkami patronka Purpury Lenka Hrůzová. Vyvrcholením programu bude společná interpretace písně Ke hvězdám, která právě zde zazní v premiéře.

Občanské sdružení Purpura dlouhodobě informuje o kvalitě života rodin vychovávajících děti s autismem. Nyní pracuje na vytvoření první art brut galerie ve střední Evropě pro umělce s autismem nebo jiným duševním onemocněním či mentálním postižením. K tomu účelu se podařilo získat a zachránit před plánovanou demolicí část někdejšího depozitáře kopřivnického muzea Tatry. „Společně jsme se rozhodli proměnit tuto zachráněnou část budovy v nové místo setkávání - Galerii Galaxie,“ dodává Magdaléna Holubová, předsedkyně sdružení Purpura.

 

pozv ke hveplakat ke hve