Aktuality školy

Adventní koncert Lidové konzervatoře přinesl vánoční klasiku

pátek 11. prosinec 2015

ondra 1 2Hudební oddělení Lidové konzervatoře uspořádalo v pondělí 14. prosince 2015 koncert, připomínající adventní čas. Zazněla díla klasicistních a barokních autorů, ale také písně a koledy, rezonující s blížícími se svátky.

Představili se posluchači takřka všech pedagogů, kteří na Lidové konzervatoři vyučují - z pěveckých tříd Josefa Fryščáka, Libuše Klusové a Andrey Jurčíkové, z houslových tříd Alžběty Kolářové a Pavla Vítka. Vystoupil rovněž Ondřej Hnízda z třídy žesťů Petra Kabila a posluchačky flétnové třídy Věry Juránkové. Teresa Kluzová pak reprezentovala klavírní třídu Pavly Kukalové.

Program koncertu se tentokrát rozklenul od období raného baroka (Adam Michna z Otradovic), přes skladby Antonia Vivaldiho, Georga Friedricha Händela a dalších barokních tvůrců až po české mistry Jakuba Jana Rybu či Bedřicha Smetanu. V úpravě Adolfa Cmírala pak zazněly známé i méně známé koledy.

Bohatý program v koncertním sále Lidové konzervatoře trval téměř dvě hodiny, nabitý sál nadšeně aplaudoval skvělým hudebním výkonům.

adventni koncert LK 2015