Aktuality školy

Chystáme novoroční koncert s Pavlou Flámovou

pátek 11. prosinec 2015

Ostravská Lidová konzervatoř zve milovníky duchovní hudby v neděli 10. ledna 2016 na koncert do kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Ostravě-Přívoze. Zazní česká a evropská hudební tvorba 17., 18. a 19. století. Spolu s posluchači a pedagogy školy vystoupí sopranistka Pavla Flámová, která přednese árie z díla Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta a Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

Pavla Flámová zahájila svoji pěveckou dráhu v Ostravě. Zpěv studovala od dětství v Múzické škole ve třídě Mgr. Miloslavy Soukupové, současné ředitelky Lidové konzervatoře a Múzické školy. Později Janáčkovu konzervatoř v Ostravě u Evy Dřízgové a již v době studií se začala zajímat o interpretaci staré hudby. V roce 2009 absolvovala Letní školu staré hudby ve Valticích, kde navázala spolupráci s Jiřím Kotoučem, u něhož se v této oblasti dále vzdělávala.

Později začala spolupracovat se souborem Collegium Marianum a cembalistkou Alenou Hönigovou, která ji přivedla na myšlenku studia v zahraničí. V roce 2013 byla přijata  na Scholu Cantorum Basiliensis ve švýcarské Basileji, kde nyní končí svá studia zpěvu u Evelyn Tubbové, Gerda Türka, studuje též improvizaci u Rudolfa Lutze a barokní gestiku u Sharon Wellerové. Spolupracuje s vynikajícími cembalisty a dirigenty a zpívá na českých i zahraničních pódiích.

"Pavla Flámová má překrásný, barevný soprán s výjimečnou pěveckou technikou, bravurně nyní zvládá nejtěžší party staré hudby," oceňuje Míla Soukupová. "Naše přátelské vztahy travají dosud, Pavlínce fandíme, podporujeme ji i na dálku, sledujeme její pěveckou dráhu a snažíme se jí pomáhat, kdykoli by to potřebovala. Těší nás, že spolu můžeme spolupracovat, a je-li příležitost, také vystupovat," doplňuje Miloslava Soukupová.

Novoroční koncert Lidové konzervatoře 10. ledna v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie na náměstí Svatopluka Čecha začíná v 18 hodin.

Foto: archiv Pavly Flámové