Aktuality školy

Večer se žáky Terezy Vašutové v Hudebním bazaru byl senzační

úterý 26. leden 2016

poutak terezkaAndělská – tak se jmenoval koncert, který připravila Tereza Vašutová se svými posluchači. Konal se 14. ledna 2016 v ostravském Hudebním bazaru a nadějná zpěvačka a učitelka popového a rockového zpěvu byla s vystoupením svých svěřenců velmi spokojena.

Vystupující si mohli vyzkoušet jednak veřejné vystoupení, ale také vystoupení s kapelou a profesionálními hudebníky. „Doprovázel nás Jaromír Kračmer a kapela poskládaná z mých kamarádů,“ upřesnila Tereza Vašutová. Tentokrát si prý mohla vystoupení svých žáků skutečně užívat, protože průvodního slova se velmi krásně zhostil jeden z nich -  Matouš Polách. „Mohla jsem sedět, poslouchat a vychutnávat si dění na pódiu,“ směje se Terezka. „Byl vážně výborný.“

Všichni posluchači Terezky Vašutové se zabývají popovým a rockovým zpěvem, méně už muzikály. Ona sama je vnímavou a dlouholetou posluchačkou Miloslavy Soukupové a tuto zkušenost také předává svým žákům. „Teď už za paní ředitelkou chodím spíš příležitostně, když potřebuju s něčím poradit, ale chodila jsem k ní intenzivně zhruba od svých deseti skoro do dvaceti let,“ dodává. Při své výuce vychází z možností posluchače a z jeho hlasu.
„Právě při takových příležitostech, jako byl koncert v Hudebním bazaru, je krásně slyšet pokrok,“ připomíná Terezka Vašutová. „Musím říci, že byli všichni výborní.“

Mnozí posluchači Terezy Vašutové začínali v Múzické škole a nyní pokračují ve studiu na Lidové konzervatoři. „Třeba Natálie Haltofová. Udělala ohromný kus práce.  Před časem si založila se svými přáteli kapelu, hodně hrajou a hodně zpívají. A to je znát -  dalo by se říci, že se ´vyzpívala´. Moc to pomohlo,“ říká Tereza Vašutová.

Nešetří chválou ani na adresu nejmladší účastnice – Magdalenky Macháčové. A oceňuje i Matouše Polácha. Ten si totiž – kromě moderování - v poslední písni koncertu, při níž vystoupil s Lucianou Mýdlovou, také zarapoval. „Těším se, že spolu budeme všichni dál pokračovat. Ráda o svých posluchačích říkám, že jsem hrdá matka šestadvaceti dětí,“ dodává Tereza Vašutová s úsměvem.

Fotoreportáž Petra Lukáče najdete zde.