Aktuality školy

Rocková noc přinesla bouři i jazzové zklidnění

čtvrtek 17. březen 2016

img 2872 h2Tak trochu se zpožděním, ale přesto bychom se rádi vrátili k setkání rockových kapel v porubském klubu Chlív, které zorganizoval náš kolega a učitel rockové kytary Václav Moch. Uskutečnilo se 20. února 2016 a vypadá to, že se tahle "rocková noc" podařila.

Podle prvních informací skončila rocková přehlídka hluboko po půlnoci. Představilo se tu šest rockových uskupení a kapel, které  spojovala jedinečná souvislost s Lidovou konzervatoří a Múzickou školou. "Ve všech působí jeden či více posluchačů, ať už stávajících či bývalých, naší školy," vysvětluje Václav Moch. Sál byl plný a zazněl nejen rock v nejrůznějších podobách, ale také jazz."

"Myslím, že právě kombinace jakéhosi jazzového zklidnění v podání skupiny ZVPS, s níž vystoupily Daniela Czudková a její dvě posluchačky, večeru nesmírně pomohla," pochválil dramaturgii rockové noci Radim Čudejko, jehož posluchači se výraznou měrou podíleli na kvalitě večera. On sám vyzdvihl právě vystoupení ZVPS.

Toto hudební uskupení hraje ve složení Jan Bílá (akustická kytara), Akexandr Zimula (elektrická kytara) a Vladimír Ochman (také elektrická kytara), během Rock of the Night se k nim pak přidaly Daniela Czudková (zpěv) a její posluchačky Darina Krygielová a Šárka Konvičná. "Bylo to prima," potvrdila nám Šárka Konvičná, "dobře se nám tam zpívalo, byl fantasitcký zážitek."

Večera se zúčastnily kapely SWEET LEOPARD (glam rock), DORIEN (hard rock), Sækədʒəwiːə (rock), RECONQUISTA (melodic metal), dále pak uskupení ZVPS a Patrick&Patrick (rock/alternative/pop).

Atmosféru vystoupení ZPVS zachytil svým fotoaparátem Petr Lukáč, jehož fotoreportáž najdete zde.