Aktuality školy

Písně pro přátele rozehřály ostravský Parník

úterý 5. duben 2016

michaela janacovaPosluchači pěvecké třídy Míly Soukupové se v pondělí 18. dubna představili v ostravském hudebním klubu Parník. Šlo o setkání s přáteli a kamarády, které spojila právě Mgr. Miloslava Soukupová, ředitelka naší školy, a její pedagogická práce.

velmi zjednodušeně řečeno nešlo jen o přehlídku pěveckých schopností posluchačů Míly Soukupové, ale také o živoucí průřez její dlouholetou činností pěveckého pedagoga. Vystoupil nejmladší žáčci, kteří se umění zpívat začali učit s Mílou Soukupovou před několika měsíci, ale také posluchači mnohem starší, kteří za svou učitelkou a poradkyní chodí už řadu let. "Vybrali si písně, které je baví, a také žánr, v němž je jim dobře," vysvětlila Míla Soukupová. A na své svěřence mohla být hrdá.

Moderátor večera Zdeněk Pavlíček několikrát připomněl 25. výročí Múzické školy, které v letošním roce oslavujeme. "Tak trochu jsme si v Parníku vyzkoušeli, s čím se představíme veřejnosti během velkého koncertu 18. května na Janáčkově konzervatoři v Ostravě," doplnila Míla Soukupová. Koncert v Parníku vyvrcholil třemi písničkami z tvorby Nikol Kantorové, která v  době studia v Núzické škole vytvořila duet Zrcadlové sestry se Sandrou Schwarzovou. "Letos je to už deset let, co Nikolka odešla, a stále nás inspiruje," dodává Míla Soukupová. Publikum vřele Nikolčiným písním aplaudovalo, stejně jako jejím rodičům, kteří se večera zúčastnili také.

Koncert v Parníku kouzelně spojil vystoupení šesti- až sedmiletých školáčků Elizabetky Bjolkové či Lukáše Ďurka, ale také třeba Elišky a  Míši  Macháčkových s jejich mnohem staršími spolužáky, kteří výuku Míly Soukupové absolvovali před lety nebo za ní dosud jezdí, byť už mají vlastní profesionální praxi. Platí to právě pro dvě interpetky písní Nikol Kantorové - Sandru Schwarzovou a Evu Krňávkovou.

Jak připomněl Zdeněk Pavlíček - koncert krásně ukázal soužití Múzické školy s rodinami posluchačů. Rodinní příslušníci doprovodili roztomilé vystoupení Lukáška Ďurka, sám Zdeněk Pavlíček uvedl svoji dcerku Katku, která v letošním roce absolvuje, stejně jako Radovan Gruber, který se - navzdory nepřízni jakéhosi kabelu v soustrojí svého vozíku - nemohl dostat na pódium. I tak zazpíval s energií sobě vlastní a svým jedinečným způsobem.

V emotivně nové a kultivované poloze se představil Štěpán Klos, s rockem se se svými kamarády hravě vypořádala čerstvá vítězka soutěže Little Star 2016 Litoměřice Míša Janáčová (na snímku). Připomeňme, že Míša se v červenci chystá do Los Angeles na světovou soutěž World Championships of Performing Arts 2016, kam byla nominována v národním týmu České republiky. Ostatně rock slušel i dalším interpretkám - třeba Andrea Gaudinská, která připomněla pamětníkům slavnou She´s Gone skupiny Black Sabath. Skutečnou hlasovou lahůdku nabídla návštěvníkům svým neopakovatelným hlasem Lenka Hrůzová, jejíž pojetí Modlity pro Martu je zcela mimořádné.

 Skvělou atmosféru setkání v Parníku zachytil ve své fotoreportáži Petr Lukáč.

Program koncertu najdete zde.

Autorem plakátku je Martin F. Rusek

lidova konzervator ostrava pisne