Aktuality školy

O baskytaře s Filipem Spáleným a Lukášem Mužíkem

úterý 5. duben 2016

msqbech8Další setkání se špičkovým jazzovým baskytaristou připravila na 28. dubna 2016 ostravská Lidová konzervatoř. V koncertním sále školy se během workshopu představí uznávaný hudebník, ale také pedagog pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka Filip Spálený.

Workshop povede s vedoucím oddělení jazzu a populární hudby Lidové konzervatoře Lukášem Mužíkem, který špičky tuzemské basové kytary do Ostravy zve a sám je vyhledávaným baskytaristou. Tématem dubnového setkání bude tzv. bass time a improvizace. „Určitě zájemcům o baskytaru ukážeme, jak na basové doprovody, zaimprovizujeme si ve stylu walking bass, ale zazní také rock, jazz a jiné figury. Zase trochu poodhalíme roušku toho, čím se oba v nějaké podobě zabýváme,“ vysvětluje Lukáš Mužík, který na Lidové konzervatoři učí právě basovou kytaru.

Filip Spálený spolupracuje s takovými jazzovými muzikanty, jako jsou Milan Svoboda či Jana Koubková, hraje v řadě špičkových hudebních uskupení (ASPM, Kontraband, Šavle meče, Chicken soup, Petr Zeman kvintet, Jablkoň). „V současné době patří k předním baskytaristům pražské jazzové scény,“ dodává Lukáš Mužík.

Druhý z cyklu baskytarových workshopů se uskuteční 28. dubna 2016 od 17 hodin v koncertním sále Lidové konzervatoře ve Wattově ulici.

Autorem plakátu je Martin F. Rusek

workshop kytara muzik lidova konzervator 4 2016