Aktuality školy

Letní tábor Rotary Stružielka 2016 se odehrál v kouzelné scenérii Malé Fatry

úterý 14. červen 2016

struzielka poutak2Tak máme za sebou 23. ročník letního tábora Rotary Stružielka. Letos jsme se vypravili na Slovensko do Vrátné doliny a moc jsme si to užili. Obklopoval nás národní park Malá Fatra a z oken hotelu Boboty, kde jsem bydleli, jsme byli soustavně v kontaktu s přírodou. Moc krásnou přírodou.

Majestátní hory se v přívětivém počasí měnily po celý den, stejně jako nabitý program. Jednotícím tématem letošního ročníku byl – jak jinak – Juro Jánošík. Vždyť se narodil v nedaleké Terchové. A protože bohatým bral a chudým dával, jak praví legenda, mottem našeho pobytu se stala poněkud filozofičtější varianta této myšlenky – je lepší dávat nežli brát, či chcete-li slovensky – je lepšie dávať ako brať. Závěrečné představení, inspirované a vedené tímto tématem, se odehrálo v pátek 10. června 2016. O jeho atmosféře nejlépe vypovídají fotografie, které najdete v naší fotogalerii, nebo na facebookových stránkách občanského sdružení Stružielka, které se spolu s námi podílelo na organizaci i uskutečnění letošního ročníku.

„Měli jsme letos skutečně vynikající podmínky,“ hodnotí týden v Malé Fatře Míla Soukupová, ředitelka naší školy a spolutvůrkyně dnes již tradičních společných letních táborů. „Skvělý byl tým lektorů a spolupracovníků, děti byly báječné, musím říci, že šlo o zcela mimořádnou spolupráci. A také bych ráda vyzdvihla přístup personálu, který se o nás v hotelu Boboty staral.  Všichni byli nesmírně ohleduplní a vstřícní, myslím, že šlo v dějinách našich letních táborů, podporovaných Rotary kluby z Česka i Slovenska, o jeden z nejlepších.“

A nejen paní ředitelku okouzlilo nádherné prostředí malebných slovenských hor. „Bylo to vážně kouzelné – celý den jsme slyšeli zvonečky blízkých stád, pouto s přírodou jsme měli po celý pobyt nádherně nadosah. Děti se mohly chodit dívat do nedaleké ohrady na malá divoká prasátka, mohly si vyzkoušet sokolnictví a podržet si dravce na sokolnické rukavici. Myslím, že si tento pobyt skutečně užily,“ dodává Míla Soukupová.

Z hlediska organizace pobytu je třeba doplnit, že občanské sdružení Stružielka je naším novým partnerem a paní ředitelka je s jejich spoluprací nadmíru spokojena. „Všechno klapalo, od začátku mezi námi panuje naprostá shoda, nové vedení slovenské strany se skutečně zhostilo svého úkolu výtečně. Opravdu se těšíme na další společnou práci,“ dodává Míla Soukupová.

Fotografie z letošního společného pobytu českých a slovenských děti v Malé Fatře najdete zde.