Aktuality školy

Novoročním koncertem zahájila Lidová konzervatoř jubilejní rok

středa 4. leden 2017

symbol oslav 60 let lidova konzervator malyLidová konzervatoř otevřela svůj jubilejní rok novoročním koncertem, který se uskutečnil v neděli 8. ledna v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie v Ostravě-Přívoze. Tato mimořádná kulturně a umělecky vzdělávací instituce oslaví v roce 2017 šedesát let své existence.

Koncert dramaturgicky vycházel z končících vánočních svátků. Navzdory poměrně extrémním podmínkám zazněly ve velmi dobrém provedení známé i méně známé písně a skladby, spojené s tímto obdobím - posluchačky profesora Fryščáka zazpívaly kouzelnou pastorelu Jakuba Jana Ryby Rozmilý slavíčku (Kateřina Firleyová), Spanilé z nebe pacholátko z velkého kancionálu Kaple královská zpěvní Václava Karla Holana Rovenského (Šárka a Lenka Hniličkovy), či vánoční písně z České mariánské muziky Adama Michny z Otradovic (Helena Ptáčníková), které zazněly za doprovodu houslového kvarteta Lidové konzervatoře.

Z novodobějšího repertoáru pak Lenka Ptáčníková zazpívala pět Biblických písní Antotnína Dvořáka. Iva Svobodová ze třídy Andrey Jurčíkové pak zvolila spíše současný reportoár - písně Ave Maria Michala Lorence a Modlitbu Ondřeje Brzobohatého Gregora.

"Všichni účinkující si zaslouží ocenění," zdůrazňuje Dana Havlenová, vedoucí Lidové konzervatoře. "Náš koncert se uskutečnil přesně v čase, kdy v našem regionu udeřily nejhorší mrazy této zimy. Všichni hráli i zpívali v daných podmínkách výborně, vyzdvihla bych výkon Ondřeje Hnízdy, který zahrál druhou větu - Andante - z koncert Es dur pro trubku Josepha Haydna."

Program koncertu najdete zde.