Aktuality školy

Kouzelná pohádka Oscara Wildea zazněla na Lidové konzervatoři

pondělí 20. březen 2017

picture.php 2V pondělí 20. března se na Lidové konzervatoři odehrála malá hudební slavnost. Posluchači, pedagogové a přátelé Lidové konzervatoře společnými silami připravili koncertní provedení zhudebněné pohádky Šťastný princ, inspirované stejnojmenným textem Oscara Wildea. Hudbu složil Edvard Schiffauer, texty písní vytvořil Josef Řičánek.

Profesor Schiffauer oceňuje zejména poetiku a citovost autora textové části. „Josef Řičánek byl dlouhá léta můj kamarád - psal kouzelnou poezii a velmi rád jsem s ním spolupracoval, by to nesmírně citlivý člověk,“ připomíná Edvard Schiffauer.  „Miloval Wildeovu pohádku Šťastný princ a na jejím základě vytvořil devět písňových textů. Dal mi je a bylo to shodou okolností to poslední, co vytvořil. Když jsem se dozvěděl, že odešel, vrátil jsem se k jeho textům a napsal jsem hudbu. Víte – já to neskládal, ono už to tam někde bylo, já jen napsal noty,“ usmívá se profesor Schiffauer.

Skladba byla poprvé uvedena v roce 1994. „V letošním roce nastudovala Lidová konzervatoř tuto skladbu k životnímu jubileu pana profesora Schiffauera,“ doplnila Miloslava Soukupová, ředitelka Lidové konzervatoře a Múzické školy. Repríza pořadu se uskuteční ve středu 12. dubna od 17. hodin  v hudebním oddělení Knihovny města Ostravy.

Fotoreportáž Petra Lukáče najdete zde, program zde a plakátek Evy Kučerové zde.