Aktuality školy

Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou 2017

pondělí 30. říjen 2017

nad oblaky poutak 2Zcela mimořádným úspěchem skončila cesta našich žáků a posluchačů na 8. ročník celostátní soutěže pro handicapované talenty pod názvem Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou. V hudební kategorii instrumentalistů získala ve hře na zobcovou flétnu Silvinka Kielarová 1. místo, Tereza Muroňová a Martin Havel (oba keyboardy) 3. místo a Zuzana Kučerová (housle) čestné uznání. Jiří Mareš se umístil v pěvecké části hudební kategorie na 3. místě.

Osmiletá Silva Kielarová zaujala autory festivalového zpravodajství svým neokázalým vztahem k hudbě a svému hraní. „Svět, který nevidí, jí připadá veselý a zábavný,“ napsali na webové stránky festivalu. Na pódiu totiž působila jako doma. Sama je přesvědčena, že není těžké se naučit hrát, když člověk nevidí na noty, postačí dobrý sluch a poslouchat hudbu. Silva přiznala, že má ráda všechny žánry, od vážné hudby po country, pop i folklór. Prý by si k flétně přidala i klavír.

Jana Polášková, která v Múzické škole Silvu učí, ocenila organizaci festivalu a profesionální přístup zúčastněných. „Mohu srovnávat s akcemi podobného typu a velmi oceňuji přístup režiséra, zvukařů, či osvětlovačů k účinkujícím,“ říká. „Bylo to takové pohlazení po duši a navíc s krásným výsledkem, který je pro Silvinku tak důležitý.“

Doplňme, že Silvinku doprovázel na keyboard Jakub Šotkovský. Terezka Muroňová a Martin Havel ze třídy Mikuláše Ďurka zahráli na dva keyboardy a přivezli si z Olomouce třetí místo, Zuzanka Kučerová vystoupila za kytarového doprovodu Marie Helebrandové a Jiří Mareš ze třídy Evy Krňávkové a Marie Helebrandové (3. místo mezi zpěváky) zazpíval písničku Jaromíra Nohavici Kometa. Na housle jej doprovodila Zuzana Kučerová a Marie Helebrandová na kytaru.

Za celou školu všem, kteří se na úspěšné cestě do Olomouce podíleli, poděkovala vedoucí Múzické školy Veronika Weiserová: „Děkujeme všem žákům a pedagogům za skvělou reprezentaci školy a zároveň gratulujeme ke skvělým umístěním!“