Aktuality školy

Izabela Jati je ve finále národního kola soutěže Sanremo Junior!

pondělí 20. listopad 2017

izi poutakMezi deseti finalisty, kteří budou soutěžit o účast na mezinárodním festivalu Sanremo Junior, je také naše spolužačka ze třídy paní ředitelky Miloslavy Soukupové Izabelka Jati. Vítěze z této desítky mladých zpěváků vybere odborná porota během finálového večera, který se uskuteční 21. února 2018 v divadle Hybernia v Praze.

„Jde o zcela mimořádný úspěch naší žačky,“ říká Míla Soukupová, „je třeba si uvědomit, že Izabelka se dostala mezi deset nejlepších mladých zpěváků z celé republiky, kteří jsou ale většinou mnohem starší než ona.“
Finálový večer se uskuteční v únoru v Praze, ale už od listopadu se bude Izabelka Yati připravovat během intenzivního kurzu společnosti Bon Art Music, SE. „Při této příležitosti projdou finalisté přípravou pro budoucí osobnosti umělecké scény,“ vysvětluje Mgr. Jakub Liegert ze společnosti Bon Art Music, která národní české a slovenské kolo připravuje. Izabela se spolu s dalšími finalisty zúčastní zkoušek s živým orchestrem, nahrávání ve studiu, přípravy choreografie, lekcí komunikace nejen s médii, a to vše pod vedením odborníků daného oboru.
Z České republiky postoupilo do národního finále 10 sólistů, ze Slovenska 5 sólistů, které teď čeká intenzivní příprava na finálový galavečer. Během tohoto koncertu pak odborná porota vybere jednoho finalistu z České republiky a jednoho ze Slovenské republiky, kteří se vydají na týden do italského Sanrema.
„Izabela je sice mezi soutěžícími benjamínek, ale jsem přesvědčena, že má veliké šance uspět,“ věří Míla Soukupová. „Je nesmírně talentovaná, pracovitá, přemýšlivá a má pěveckou inteligenci. Navíc má vynikající podporu ve své rodině.“ Připomeňme, že se Izabela s úspěchem zúčastnila konkurzu na role v muzikálu Kočky, který uvede NDM v září roku 2018.
Mezinárodní pěvecká soutěž Sanremo Junior je jednou z nejprestižnějších mezinárodních děstských soutěží pro zpěváky ve věku od šesti do 15 let. Ti vystoupí s vybranou písní za doprovodu živého 39členného orchestru. Pořadatelem soutěže Sanaremo Junior je společnost Kismet, finále mezinárodní soutěže se bude konat od 16. do 22. dubna 2018 v divadle Ariston v Sanremu.
Izabelka Jati se na soutěž, ať už v tuzemsku nebo v Itálii, nesmírně těší a my dodejme, že jí držíme palce ze všech sil a přejeme hodně úspěchů!

Foto: Petr Lukáč a archiv