Aktuality školy

Jak jsme si v Beskydech šmodrchali - s drátky, proutím a hlavně s chutí

pátek 9. březen 2018

smodrchani poutakOd 2. do 4. března se v krásném prostředí horské chaty v Beskydech setkalo dvanáct zájemců o výrobu šperku a další rukodělné činnosti na kurzu pod názvem Beskydské šmodrchání. Pod vedením Jany Veselé si vyzkoušeli drhání, co vše se dá podniknout s korálky, ale také malovali hedvábné šátky, či pracovali s pedigem.

"Vytvářeli jsme spolu vajíčka, zvonky, košíky a další drobnosti, snažili jsme se výtvarně využít různých průměrů drátů," vyjmenovává Jana Veselá."Bylo to časově dost náročné, a tak se na některé plánované výtvarné techniky bohužel nedostalo. Vynechali jsme například točení na hrnčířském kruhu a práci s drátem jsme představili jen okrajově."

Všichni zúčastnění ocenili přátelskou atmosféru tohoto setkání a těší se na další setkání - 2. ročník Beskydského šmodrchání by se prý mohl odehrát už v listopadu letošního roku.

Spokojena je i vedoucí kurzu Jana Veselá. "Všichni účastníci workshopu pracovali neúnavně, odjížděli domů nadšeni a s řadou vlastnoručně vyrobených řemeslných výrobků," říká s úsměvem.