Aktuality školy

Obrazy z babiččiných šátků zdobily výstavu v Opavě

středa 14. březen 2018

poutak holanovaOd 1. března do 2. dubna vystavovala ve foyer kavárny Obecního domu v Opavě absolventka a posluchačka výtvarného oboru Lidové konzervatoře Hana Holaňová-Leksová.

Absolventka oboru design textilu a oděvní tvorby Hana Holaňová stále pokračuje v dalším studiu v ateliéru textilu a grafiky Jany Smékalové. "Za dobu svých studií na Lidové konzervatoři se věnovala nejen designu textilu, grafice a navrhování oděvů," popisuje Jana Smékalová, "ale - jak je to u většiny dlouholetých studentů obvyklé - posléze se zabývá i malbou. Záběr technik a materiálů, s nimiž pracuje, je širší."

V Opavě vystavovala Hana Holaňová-Leksová cyklus maleb a portrétů akrylovými barvami na neobvyklých podkladech, například na šátcích své babičky. "Hana Holaňová-Leksová s oblibou experimentuje, zaznamenává skutečné události, většinou své blízké a běžný život okolo nás na autentické podklady," dodává Jana Smékalová.

Opavská výstava připomněla babičku Hany Holaňové a její početnou rodinu. Vždyť i název výstavy připomínal oblíbenou průpovídku této výjimečné ženy, která svým dětem s láskou připomínala: „Dělej, jak umíš, ale ať se sejdeme v nebi!“