Aktuality školy

Tři posluchači Lidové konzervatoře představili svoji tvorbu v Klimkovicích

čtvrtek 3. květen 2018

skorepinaOd 21. do 31. května hostil kostel Nejsvětější Trojice v Klimkovicích výstavu studentů výtvarných oborů Lidové konzervatoře, kterou její tvůrci nazvali Ostrov. Alice Adamčíková Koupilová a Jakub Ivánek při této příležitosti představili svoje obrazy (olejomalba, akrylová malba, kombinované techniky), Jan Trtílek černobílé fotografie.

Všichni jmenovaní jsou již absolventy Lidové konzervatoře, nadále však pokračují ve studiu. Profesně jsou každý zaměřen zcela jinak - Alice Adamčíková Koupilová je administrativní pracovnice, Jakub Ivánek je vědecký pracovník a Jan Trtílek pracuje jako hydrogeolog.  Na výstavě v Klimkovicích představili svoji volnou tvorbu.

„Ostrov, tedy název výstavy, je vnímán jako prostor pro život,“ vysvětlila Pavla Titorová, která pedagogicky vede Alici Adamčíkovou Koupilovou a Jakuba Ivánka. „Ostrov je obklopen vodou, přičemž vodu můžeme také chápat jako symbol zrození a života. Vodu najdeme v podobě ledu na fotografiích Jana Trtílka, na malbách dalších dvou autorů pak mají fantaskní ostrovy nepochybný nádech exotiky."