Aktuality školy

Závěrečné umělecké setkání oslaví 60 let Lidové konzervatoře

pátek 11. květen 2018 10:29

heidi miniZávěrečné setkání k jubileu Lidové konzervatoře se uskuteční 17. května v Divadle loutek pod názvem Už 60 let jsme tu pro vás. Setkání posluchačů, absolventů, pedagogů a přátel této mimořádné školy vyvrcholí koncertem Heidi Janků, která na Lidovou konzervatoř chodila do pěvecké třídy Libuše Klusové.

Toto umělecké setkání opět představí následovníky původní Lidové konzervatoře, která svoji činnost zahájila ve školním roce 1957-1958, v celé její šíři - od nejmladších žáků po zkušené hudebníky, výtvarníky a další zájemce o vzdělání v uměleckých disciplínách. Program otevře vystoupení dětského folklorního souboru Hlubinka, který tvoří žáci tanečního oddělení Lidové konzervatoře, představí se posluchačky Mgr. Miloslavy Soukupové Terezka Slončíková, Izabelka Jati, Anička Opartyová a také Lenka Lo Hrůzová. Z instrumentalistů vystoupí Adam Blažek, který bude hrát na klavír, a Jiří Juřena ze třídy Františky Machalíčkové (akordeon). Mezi hosty programu se objeví také Karel Fousek, další z posluchačů Libuše Klusové.

Lidová konzervatoř se při této příležitosti představí jako vzdělávací instituce i v dalších oborech - svá díla představí Martin Fabian Rusek, který vystudoval na této škole výtvarný obor a nyní pokračuje ve studiu dramatického oboru. Svoje schoposti ostatně předvedou i další posluchači Evy Polzerové (dramatický obor).

Pestrý program vyvrcholí vystoupením Martina Chodúra, Lenky Lo Hrůzové a Heidi Janků, kterou bude doprovázet skupina HeidiBand Adama Pavlíka. Setkání na počest vzniku Lidové konzervatoře doprovodí slovem Juraj Čiernik a Tomáš Krpec. Ostatně vokální skupina 5PAK, v níž oba působí, zazpívá už na začátku koncertu.

vyrocni setkani 60let 2018 lkoams