Aktuality školy

Závěrečné umělecké setkání oslavilo 60 let Lidové konzervatoře

pátek 11. květen 2018

heidi miniZávěrečné setkání k jubileu Lidové konzervatoře se uskutečnilo 17. května v Divadle loutek pod názvem Už 60 let jsme tu pro vás. Setkáním posluchačů, absolventů, pedagogů a přátel této mimořádné školy vyvrcholilo koncertem Heidi Janků, která na Lidovou konzervatoř chodila do pěvecké třídy Libuše Klusové.

Koncert představil následovníky původní Lidové konzervatoře, která svoji činnost zahájila ve školním roce 1957-1958, v celé její šíři - od nejmladších žáků po zkušené hudebníky, výtvarníky a další zájemce o vzdělání v uměleckých disciplínách. Program otevřelo vystoupení dětského folklorního souboru Hlubinka, který tvoří žáci tanečního oddělení Lidové konzervatoře, představily se posluchačky Mgr. Miloslavy Soukupové Terezka Slončíková, Izabelka Jati, Anička Opartyová a také Lenka Lo Hrůzová. Z instrumentalistů vystoupili Adam Blažek, který zahrál na klavír, a Jiří Juřena ze třídy Františky Machalíčkové (akordeon). Mezi hosty programu se objevil také Karel Fousek, další z posluchačů Libuše Klusové.

Lidová konzervatoř se při této příležitosti ukázala veřejnosti jako vzdělávací instituce i v dalších oborech - svá díla představil Martin Fabian Rusek, který vystudoval na této škole výtvarný obor a nyní pokračuje ve studiu dramatického oboru. Svoje schoposti předvedly i další posluchači Evy Polzerové (dramatický obor).

Pestrý program vyvrcholil vystoupením Lenky Lo Hrůzové a Heidi Janků, kterou doprovázela skupina HeidiBand Adama Pavlíka. Setkání na počest vzniku Lidové konzervatoře uváděli Juraj Čiernik a Tomáš Krpec. Ostatně vokální skupina 5PAK, v níž oba působí, zazpívala už na začátku koncertu.

vyrocni setkani 60let 2018 lkoams