Aktuality školy

Advent v dopolední estetické školičce

pátek 11. prosinec 2020

unadjustednonraw thumb 9b6Byla jedna krabice. Docela obyčejná, nikterak zajímavá a možná i trochu smutná. Někdo si v ní zakoupil nové parádní boty. Krabici, která je chránila před prachem a poškozením, odhodil k popelnici. Kolem šel člověk a pomyslel si, že by se taková krabice dala ještě využít.

Využít ke stejnému účelu, k jakému byla původně vytvořena. Něco se do ní schová, hezky se zabalí a poputuje k jinému, malému človíčku. Ten se pak bude radovat třeba z knížky, nového auta, měkoučkého medvídka, krabičky plné barevných pastelek nebo z panenky, gumiček do vlasů či bloku na kreslení.

Prázdné krabice stály několik dní před dveřmi naší školičky. Rodiče a děti, kteří věděli o jejich významu, je začali postupně plnit. Po pěti dnech jsme zavřeli víko, hezky zabalili a odvezli na sběrné místo Diakonie, kde je zodpovědně rozdělí mezi ty, pro něž budou často jediným vánočním dárkem.

Jsme vděčni za vzácné lidi mezi námi, kteří do krabic nepřinesli jen dárky a dárečky, ale vložili do nich zejména kus hřejivého lidského tepla.

Foto: Lenka Přecechtělová

Více informací naleznete zde.