Výtvarná fotografie

Posluchači fotografického oboru Lidové konzervatoře získávají základní znalosti práce s fotografickým obrazem, jsou však vedeni rovněž k hledání nových tvůrčích postupů. Studující pracují ve fotoateliéru, ale také v exteriérech, škola se snaží pravidelně zprostředkovávat posluchačům setkání se špičkovými představiteli oboru výtvarná fotografie. Rozvíjející se obor oslovuje nejen mladé fotoamatéry, ale i starší zájemce, a to i v seniorském věku.

Tvoříme portrétní fotografii

Pro koho je kurz určen?

Tento dvoudenní kurz je určen fotografům, kteří se chtějí zdokonalit ve fotografování portrétů. Kurz je určen začátečníkům i pokročilým fotografům.

Na závěr obdrží účastníci Certifikát o absolvování kurzu.

Co si přinést?

Vlastní fotoaparát a stativ, výhodou je dálková nebo kabelová spoušť. Vlastní dvě až tři fotografie na přenosném mediu, u kterých byste rádi něco zlepšili.

Co vás naučíme?

Dozvíte se základní postupy při fotografování portrétu.

Naučíme vás, jak fotograficky zachytit portrétovanou osobu. Dozvíte se základní postupy při fotografování portrétu, jaké použít ohnisko objektivu a jak správně exponovat. Osvojíte si základní principy osvětlování trvalými ateliérovými světly i světly zábleskovými.

Prozradíme vám všechny výhody používání formátu RAW a také, jak co nejlépe zpracovat fotografie v editačním programu Zoner photo studio a Adobe Photoshop.

Všechny dovednosti si prakticky vyzkoušíte.

Termín

  • květen 2022   16. - 17. 5. 2022

Kurz začíná vždy v 16.30 v oddělení výtvarné fotografie (Lidová konzervatoř, Wattova 5, Ostrava-Přívoz).

Rozsah kurzu

2 lekce po 120 minutách

Cena kurzu

1500 Kč