Výtvarná fotografie

Posluchači fotografického oboru Lidové konzervatoře získávají základní znalosti práce s fotografickým obrazem, jsou však vedeni rovněž k hledání nových tvůrčích postupů. Studující pracují ve fotoateliéru, ale také v exteriérech, škola se snaží pravidelně zprostředkovávat posluchačům setkání se špičkovými představiteli oboru výtvarná fotografie. Rozvíjející se obor oslovuje nejen mladé fotoamatéry, ale i starší zájemce, a to i v seniorském věku.

Fotografujeme architekturu

Pro koho je kurz určen?

Tento dvoudenní kurz je určen fotografům, kteří se chtějí zdokonalit ve fotografování denních případně nočních snímků architektury. Kurz je určen začátečníkům i pokročilým fotografům.

Na závěr obdrží účastníci Certifikát o absolvování kurzu.

Co si přinést?

Vlastní fotoaparát a stativ, výhodou je dálková nebo kabelová spoušť. Vlastní dvě až tři fotografie na přenosném mediu, u kterých byste rádi něco zlepšili.

Co vás naučíme?

Dozvíte se základní postupy při fotografování architektury.

Naučíme vás, jak fotograficky zachytit architekturu tak, abychom byli schopni ji vytisknout v nejlepší možné kvalitě a ve velkých rozměrech.  Dozvíte se principy, jakým způsobem k architektuře přistupovat, jaký je rozdíl mezi fotografií interiérovou a exteriérovou. Prozradíme vám všechny výhody používání formátu RAW a také jak co nejlépe zpracovat fotografie v editačním programu Zoner photo studio a Adobe Photoshop.

Všechny dovednosti si prakticky vyzkoušíte.

Termíny

  • červen 2022   13. - 14. 6. 2022

Listopadové lekce začínají vždy v 15.30 v oddělení výtvarné fotografie (Lidová konzervatoř, Wattova 5, Ostrava-Přívoz). Červnové pak v 16.30 tamtéž.

V elektronické přihlášce uveďte prosím v poznámce, o který termín máte zájem.

Rozsah kurzu

2 lekce po 120 minutách

Cena kurzu

1000 Kč