Výtvarná fotografie

Posluchači fotografického oboru Lidové konzervatoře získávají základní znalosti práce s fotografickým obrazem, jsou však vedeni rovněž k hledání nových tvůrčích postupů. Studující pracují ve fotoateliéru, ale také v exteriérech, škola se snaží pravidelně zprostředkovávat posluchačům setkání se špičkovými představiteli oboru výtvarná fotografie. Rozvíjející se obor oslovuje nejen mladé fotoamatéry, ale i starší zájemce, a to i v seniorském věku.

Fotografujeme architekturu

Dvoudenní kurz fotografování architektury vede posluchače k vytvoření denních i nočních snímků architektury a také běžných „oneshotů“ podle jejich představ. Je určen začátečníkům i pokročilým fotografům.

Během kurzu si účastníci budou moci vyzkoušet například speciální tilt-shift objektiv (zn. Canon) a další techniku vhodnou pro fotografování architektury. Dále spolu budeme objevovat nové techniky a přístup k fotografování architektury se zaměřením na pokročilou exponometrii (ETTR - Exposing to the right) a práci s hyperfokální vzdáleností. Naučíme se fotograficky zachytit architekturu tak, abychom byli schopni ji vytisknout v nejlepší možné kvalitě a ve velkých rozměrech.

Workshop je rozdělen na teoretickou a praktickou část. V teoretické části probereme základy fotografování architektury a vše si ukážeme na názorných příkladech. Hlavní výhodou tohoto krátkodobého kurzu je individuální přístup, je omezen na maximálně pět fotografů.

Termíny


  • listopad 2019 11. - 12. 11. od 15.00
  • červen 2020  15. - 16. 6. od 16.30

Rozsah kurzu

2 lekce po 180 minutách

Oddělení výtvarné fotografie (Lidová konzervatoř, Wattova 5, Ostrava-Přívoz).

Cena kurzu

1000 Kč

Co si přinést

Vlastní (maximálně tři) fotografie architektury na flash disku, u kterých byste rádi něco zlepšili.

Potřebné vybavení

Digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy a stativ. Výhodou je rovněž kabelová nebo dálková spoušť.