Výtvarná fotografie

Posluchači fotografického oboru Lidové konzervatoře získávají základní znalosti práce s fotografickým obrazem, jsou však vedeni rovněž k hledání nových tvůrčích postupů. Studující pracují ve fotoateliéru, ale také v exteriérech, škola se snaží pravidelně zprostředkovávat posluchačům setkání se špičkovými představiteli oboru výtvarná fotografie. Rozvíjející se obor oslovuje nejen mladé fotoamatéry, ale i starší zájemce, a to i v seniorském věku.

Základy práce ve fotokomoře

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen fotografům, kteří umí pořizovat fotografie a chtějí si vyzkoušet zvětšování fotek ve fotokomoře.

Na závěr obdrží účastníci Certifikát o absolvování kurzu.

Co si přinést?

Nejlépe vlastní negativ maximálně do formátu 6x9 cm. Vhodný oděv pro práci ve fotokomoře. Před kurzem je vhodné absolvovat kurz Základy fotografie na černobílý film.

Co vás naučíme?

Dozvíte se základní postupy při vyvolávání pozitivních zvětšenin.

Naučíme vás z čeho se skládá pozitivní proces a jak namíchat všechny potřebné lázně. Osvětlíme vám, jak vybrat nejvhodnější typ papíru k zvětšování s ohledem na provedení a povrch a také jak zvolit vhodnou gradaci papíru a jak funguje multigradační papír. Prozradíme vám tajemství vykrývání, nadržování a několikanásobné expozice. Zjistíte, jak se finalizují zvětšeniny, aby měly co nejkrásnější povrch.

Všechny dovednosti si prakticky vyzkoušíte.

Termíny

  • březen     21.3 - 22. 3. 2022

Lekce začínají vždy v 16.30 hodin na oddělení výtvarné fotografie Lidové konzervatoře p. o., Wattova 5, Ostrava-Přívoz.

Rozsah kurzu

2 lekce po 120 minutách

Cena kurzu

1200 Kč