Výtvarné obory

Výtvarný obor nabízí studium zájemcům od třinácti let až po seniorský věk. Výtvarným disciplínám se posluchači věnují po praktické i teoretické stránce během tříletého, ale i časově neomezeného post-absolventského studia. Základem je výuka klasických výtvarných technik (kresba, malba, olejomalba), už léta se posluchači věnují keramickým disciplínám, na Lidové konzervatoři se ale mohou vzdělávat i zájemci orientovaní na oděvní tvorbu, textilní návrhářství, ale také na tvorbu originálních šperků. Dětem, mladším než třináct let, je určen obor pod názvem Malý výtvarník. Ve výtvarných ateliérech konzervatoře se posluchači úspěšně připravují k dalšímu odbornému studiu na vysokých školách.

Modelování, keramika

Ateliér určený začátečníkům a pokročilým je zaměřen na tvorbu z keramických materiálů.

Vyučující

  • Jana VeseláMalý výtvarník, ateliér modelování a keramiky, volná tvorba, výroba originálních šperků a bižuterie

Délka studia

  • 3 roky (1x týdně)

Cena studia (částka je uvedena za měsíc)

Děti a mládež (od 13 do 18 let) 450 Kč
Dospělí (od 18 let výše) 650 Kč
Senioři 400 Kč
Doplatek na materiál 100 Kč

Výuka se odehrává v přátelském prostředí s důrazem na profesionální a individuální přístup pedagoga ke studentovi.

K dispozici je dobře vybavená keramická dílna (pracovní stoly, hrnčířské kruhy) s prostorem k ukládání keramických materiálů. Součástí vybavení je velká keramická pec a šatna.

V průběhu studia se posluchač seznamuje s různými způsoby tvorby, které mu umožní vznik vlastních uměleckých předmětů (užitných, zdobených, doplňky interiéru, originální dárky,…).

Výuka je přizpůsobena laickým zájemcům, pokročilým studentům a zájemcům o přípravu na odborné školy. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií.