Výtvarné obory

Výtvarný obor nabízí studium zájemcům od třinácti let až po seniorský věk. Výtvarným disciplínám se posluchači věnují po praktické i teoretické stránce během tříletého, ale i časově neomezeného post-absolventského studia. Základem je výuka klasických výtvarných technik (kresba, malba, olejomalba), už léta se posluchači věnují keramickým disciplínám, na Lidové konzervatoři se ale mohou vzdělávat i zájemci orientovaní na oděvní tvorbu, textilní návrhářství, ale také na tvorbu originálních šperků. Dětem, mladším než třináct let, je určen obor pod názvem Malý výtvarník. Ve výtvarných ateliérech konzervatoře se posluchači úspěšně připravují k dalšímu odbornému studiu na vysokých školách.

Textilní a oděvní tvorba

Určeno pro kohokoli, koho zajímá svět módy a oděvního či textilního designu.

Vyučující

Délka studia

  • 3 roky (1x týdně)

Cena studia (částka je uvedena za měsíc)

Děti a mládež (od 13 do 18 let) 450 Kč
Dospělí (od 18 let výše) 650 Kč
Senioři 400 Kč

Absolventi tříletého studia obdrží osvědčení o absolutoriu, opravňující k vyučování v zájmových kulturních organizacích.

Specializace oděvní tvorba a design textilu

Design oděvu, textilu a doplňků. Práce na konkrétních úlohách z oboru textilního a oděvního návrhářství. Realizace barvení textilií, tkaní (kartonové, na rámu), využití rukodělných technik, výtvarné zpracování detailů v oděvu (různé techniky), technologie malby na tkaniny, včetně hedvábí, batikování a úprava tkanin. Historie a vývoj designu textilu. Základy figurálního a návrhového kreslení, volná tvorba. Součástí studia je vytvoření vlastní grafické značky a portfolia vlastních realizovaných návrhů.

Specializace módní tvorba a oděvní návrhářství

Figurální kresba, stylizace, vytváření módní ilustrace. Předchozí zkušenost není podmínkou procesu zkoumání, rozvíjení tématu oděvního designu po svém. Různé aspekty kreslení módních návrhů a soustavná práce na jednotlivých projektech spolu se studiem dějin oděvní kultury a novodobých dějin módy se stává základem autorské tvorby studentů. Součástí studia je vytvoření vlastní grafické značky a prezentace souborů oděvních a textilních návrhů a doplňků.

Předchozí zkušenosti nejsou podmínkou studia a není třeba znát návrhářské autority ani být mistry kresby či šicího stroje... Součástí studia je účast v soutěžích a na výstavách.

Intenzivní kurzy

Mimo běžný tříletý studijní program se konají přípravné kurzy k talentovým zkouškám na střední a vysoké školy.