Výtvarné obory

Výtvarný obor nabízí studium zájemcům od třinácti let až po seniorský věk. Výtvarným disciplínám se posluchači věnují po praktické i teoretické stránce během tříletého, ale i časově neomezeného post-absolventského studia. Základem je výuka klasických výtvarných technik (kresba, malba, olejomalba), už léta se posluchači věnují keramickým disciplínám, na Lidové konzervatoři se ale mohou vzdělávat i zájemci orientovaní na oděvní tvorbu, textilní návrhářství, ale také na tvorbu originálních šperků. Dětem, mladším než třináct let, je určen obor pod názvem Malý výtvarník. Ve výtvarných ateliérech konzervatoře se posluchači úspěšně připravují k dalšímu odbornému studiu na vysokých školách.

Výroba originálních šperků a bižuterie

Obor je určen všem, kteří chtějí rozvíjet své manuální nadání a přitom se netrápit individuálním hledáním a často neúspěšným zkoušením jednotlivých technik a postupů.

Vyučující

  • Jana VeseláMalý výtvarník, ateliér modelování a keramiky, volná tvorba, výroba originálních šperků a bižuterie

Délka studia

  • 3 roky (1x týdně)

Cena studia (částka je uvedena za měsíc)

Děti a mládež (od 13 do 18 let) 450 Kč
Dospělí (od 18 let výše) 650 Kč
Senioři 400 Kč

Ruční výroba šperků je dostupná každému, jen je třeba disponovat správnými materiály, pomůckami, inspiracemi, vědomostmi, zkušenostmi a know-how. To všechno nabízíme v kurzu pod citlivým vedením odbornice, s důrazem na individuální přístup a manuální schopnosti každého účastníka.

Výuka nabízí technologické okruhy od nejjednodušších postupů zpracování šperků a dekorativních předmětů, přes ketlování, drátování, chainmaille, gizmo techniku, wire wraping, výrobu clarisek, šitých technik šperků, obšívání, výrobu 3D tvarů, až po prolínání s dalšími řemeslnými technikami. Hotové a originálně pojaté umělecké výrobky si posluchači kurzu odnášejí domů.

Obor je otevřen dětem od 13 let, mládeži, dospělým a seniorům bez určení horní věkové hranice, prostě všem, kteří rádi tvoří a chtějí vyrábět zajímavé drobnosti pro sebe i své blízké.