Literárně-dramatické obory

Tvůrčí psaní a základy mediální komunikace

Obor tvůrčí psaní v Múzické škole vychází z premisy, že nejsnáze dostupným tvůrčím materiálem je naše mateřština. Máme ji k dispozici stále, je bohatá, melodická, rytmická, hravá, stačí jen najít chvilku a zkusit si to. V oboru tvůrčího psaní hledáme cesty a způsoby, jak překročit hranice strohé formálnosti, k nimž nás vedla škola, a učíme se vyprávět. Výuka se koná individuálně, nebo ve skupinkách maximálně do tří posluchačů.

Vyučující

Cena studia (částka je uvedena za měsíc)

Děti a mládež 300 Kč
Dospělí 400 Kč

Součástí výuky je krátká exkurze do světa praktické novinařiny. Setkání s žurnalistickými žánry (reportáž, fejeton, esej) tvoří první stupeň kurzu tvůrčího psaní. Posluchači se naučí srovnat si myšlenky, usměrnit svoje představy a také pointovat svoje texty. V dalších částech kurzu tvůrčího psaní už usilujeme o zvládání základních principů umělecké tvorby, učíme se odstraňovat formulační stereotypy a také se postupně – každý svou vlastní rychlostí - učíme, jak vyjádřit svoje pocity tak, abychom dosáhli účinku, který potřebujeme.

Náš obor je otevřen každému, kdo má chuť psát – tedy mladým lidem, kteří chtějí zkusit pohrát si s jazykem trochu jinak, než jim aktuálně umožňuje škola. Rádi uvítáme studenty, kteří se v budoucnu chtějí věnovat žurnalistice, nebo oborům, v nichž je nutné kvalitní a správné vyjadřování. Máme ale mezi sebou rovněž posluchače ve středním věku a seniory. Ukázky tvorby našich posluchačů jsou k dispozici na webu www.literarni-hratky-a-pokusy.cz