Terapeutické obory

Terapeutické obory v Múzické škole jsou cíleny k účinné pomoci při léčbě zdravotního postižení a ke zmírňování defektivity. Nemoc či vada sama o sobě přináší často veliké utrpení fyzické i psychické, mnohdy také strádání sociální. Nejenom pro nemocné, ale i pro jejich okolí. Defekt však nemusí vždy znamenat i defektivitu. Indispozice může být dobře kompenzována a nemocný pak dokáže žít plnohodnotný aktivní život bez pocitů méněcennosti, nepotřebnosti a neúspěšnosti.

Nutno zdůraznit, že všechna odborná činnost terapeutů Múzické školy je úzce spjata s činností pedagogů estetických oborů a v praxi obě souzní.

Najít smysluplný program pro život handicapovaných, program rozvoje ve všech možných oblastech a přispět nepřímo k vlastní léčbě - to je základní cíl programu Múzické školy, její hlavní poslání a krédo.

Arteterapie

Obor Arteterapie je určen mobilním osobám se zdravotním a mentálním postižením. Je podpůrným programem k celkovému rozvoji osobnosti, senzomotorických a kognitivních dovedností. Je vhodná pro všechny věkové skupiny.

Vyučující

Cena oboru (částka je uvedena za měsíc)

Cena 220 Kč
  • Jde o formu psychoterapie využívající malbu, kresbu a jiné výtvarné techniky, je však rovněž odpočinkovou tvůrčí činností, umožňuje vnitřní relaxaci. Podporuje emoční vývoj (funkce zrání), zbavuje blokujících psychických zábran, podporuje vytváření kladných vztahů a sjednocení osobnosti.
  • Nechává promlouvat zablokované psychické obsahy, které nejsou deformovány rozumem, zklidňuje, napomáhá v soustředění.
  • Pomáhá k porozumění sobě i druhým, obnovuje touhu vnímat realitu, inovuje vitální síly a posiluje sebevědomí.
  • Arteterapie není výtvarná výchova, neudělují se známky ani se zde nehodnotí výtvarný projev.
  • Vytvořené dílo je „prostředníkem komunikace“. Vizuální stránka je druhotná.

Nabízíme formu individuální i skupinové práce.

Bližší informace: 596 626 891, 732 112 054, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.