Pedagogové Lidové konzervatoře

Bc. Lukáš Švajda

Obrázek kontaktu

Kontrabas

Externí pedagog oboru KONTRABAS

  • Absolvoval základy hry na kontrabas ve třídě Jana Maliny na základních uměleckých školách ve Frenštátě pod Radhoštěm a v Rožnově pod Radhoštěm. Souběžně se studiem hry na kontrabas se věnoval i hře na příčnou flétnu. V roce 2008 zakončil maturitní zkouškou obor elektronické počítačové systémy, který studoval na Střední škole informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově pod Radhoštěm. 
  • V letech 2008–2014 byl Lukáš Švajda studentem v kontrabasové třídě profesora Jana Krčka Janáčkovy konzervatoře a gymnázia v Ostravě. Souběžně studoval na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity obor matematika a hudební výchova, který v současné době dokončuje na Přírodovědecké fakultě téže univerzity.
  • Od roku 2011 vyučuje hru na kontrabas na Lidové konzervatoři
  • Od září 2016 působí jako učitel matematiky, hudební výchovy a dramatické výchovy na AHOL SOŠ, s. r.  o., v Ostravě-Vítkovicích.


Ostatní aktivity:

Lukáš Švajda působí v řadě cimbálových muzik, k nejvýznamnějším spolupracím patří účinkování s ostravskou cimbálovou muzikou technik Jana Rokyty, s kapelou Valašské peklo, s muzikou Kosár Petra Valy, s frenštátskou cimbálovou muzikou Radegast či v nadžánrové kapele Flair Jana Rokyty ml.. Lukáš Švajda účinkuje jako kontrabasista na různých hudebních festivalech a společenských akcích.