Pedagogové Lidové konzervatoře

Ilona Kučerová

Obrázek kontaktu

Violoncello

• Externí vyučující hry na VIOLONCELLO.
• Vystudovala konzervatoř v Brně.
• Je členkou operního orchestru Národního divadla Moravskoslezského, vyučuje na Základní umělecké škole Pavla Josefa Vejvanovského v Hlučíně hru na violoncello a komorní hru. Od září roku 2016 učí rovněž na Lidové konzervatoři.

 

Další aktivity:

Ilona Kučerová je zkušená a vyhledávaná hudebnice a organizátorka hudebního dění v našem regionu. Věnuje se produkci komorních koncertů, výchovných koncertů a dalších větších uměleckých akcí v oblasti vážné hudby. Jako producentka a violoncellistka se podílela na vydání CD ostravských violoncellistů pod názvem Koncert pro 56 strun a CD Landek kvarteta. V roce 2006 založila Moravskoslezské komorní sdružení, s nímž provedla řadu komorních, výchovných a jiných koncertů. Podrobnější informace o jejích aktivitách můžete získat zde.
Dlouhodobě spolupracuje s hudebním skladatelem Pavlem Helebrandem (je rovněž naším pedagogem, více o něm najdete zde), s nímž uskutečnila a uvedla do života řadu úspěšných projektů – Balady, Jesličky sv. Františka, Evangelium podle houslí, Kytici a v roce 2014 Dekameron.
Spolupracuje s významnými hudebními tělesy a osobnostmi různých hudebních žánrů – Ivou Bittovou, Jiřím Pavlicou a řadou dalších.