Pedagogové Lidové konzervatoře

Markéta Komarová

Obrázek kontaktu

Jazzový zpěv

Markéta Komarová se hudbě věnuje od raného dětství. V ZUŠ Dobroslava Lidmily v Ostravě-Svinově se učila hře na klavír (pod vedením Karly Janoutové a Marie Malinové), ve studiu hry na klavír pokračovala na Církevní konzervatoři v Opavě (pod vedením MgA. Oriany Šenfeldové).

Během studia se zúčastnila několika klavírních kurzů pod vedením významných pianistů (Eugen Indjić, Ivan Klánský, Ivo Kahánek, Lukáš Michel a další). V rámci obligátních oborů rovněž absolvovala hru na varhany a cembalo, řízení sboru a sólový zpěv, kterému se aktivně věnuje. V roce 2019 završuje bakalářské studium na Fakultě umění Ostravské univerzity ve třídě Mgr. Lukáše Michla, ArtD.

Na ZUŠ Dobroslava Lidmily vyučovala čtyři roky hru na klavír, nyní stejný obor učí v ZUŠ Krnov. Svoji výuku orientuje tak, aby se děti pod jejím vedením naučily hrát především pro své potěšení.

Jazzovému zpěvu propadla už při studiích v Opavě a jako samouk se "vycvičila" v opavské kapele Evjazz, se kterou vystupuje dodnes. V roce 2019 začala vyučovat jazzový zpěv Lidové konzervatoři.

Další aktivity:

  • Jako hostující zpěvačka zpívala s mnoha špičkovými muzikanty, jako jsou Boris Urbánek, Rudy Horvát, Michal Žáček, Jan Kavka, Zbigniev Kaleta, Marian Friedl, ale i s mladou kapelou The Jazz Cake.
  • S Václavem Kramářem se zúčastnila amatérské soutěže ve francouzském zpěvu, pořádané Alliance Française v Klubu Parník, a získali 1. cenu.
  • Její hlas můžete slyšet na CD BlueSonety s originální hudbou Václava Kramáře, na němž se podíleli mj. i Jarek Nohavica či Ondřej Ruml.