Přátelé školy

Heidi Janků (zpěvačka a moderátorka)

Heidi JankůNa ostravské Lidové konzervatoři jsem studovala zpěv u paní profesorky Libuše Klusové. Učila mne už před tím, na Lidové škole umění ve Vítkovicích, a tak byla naše další práce na Lidové konzervatoři logickým vyústěním předchozího studia sólového zpěvu i hry na klavír.

Přesto, že jsem studovala klasickou výuku zpěvu (v té době se ani žádná jiná neučila), jsem dodnes moc ráda, že jsem získala tak dobré základy a zvládám díky technickému zvládnutí zpěvu zpívat i v náročných podmínkách nebo při indispozici.

Martin Chodúr (zpěvák, skladatel, textař a hudebník)

Martin ChodúrHudbě se věnuji už odmalička - coby tříletý jsem začal chodit na Múzickou školu, kde jsem se učil zpívat a hrát na zobcovou flétnu.

K tomu, že mám rád hudbu, velkou měrou přispěli nejenom moji rodiče, ale také skvělý hudební pedagog, pan Mikuláš Ďurko, který mne tehdy učil a vedl. V jedenácti letech mne uchvátil klarinet, kterému jsem dal přednost před flétnou a hru na klarinet jsem pak studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě.

Martina Kociánová (zpěvačka a moderátorka)

Martina Kociánová (zpěvačka a moderátorka)Pro každého zpěváka jsou důležité dvě věci: to, jestli má nějak zajímavý hlas, a to, zda najde pedagoga, který ho dokáže naučit tento nástroj ovládat technicky.

Samozřejmě, že k tomu pak patří ještě spousta dalších věcí, ale bez těchto dvou to prostě nejde. Prvním pedagogem, který mě s mým hlasem „skamarádil", byl pan profesor Josef Fryščák a já na něj dodnes myslím s vděčností. Stejně tak jsem ráda, že mě v životě potkala Lidová konzervatoř v Ostravě, protože pokud se dnes věnuji hudbě profesionálně, tak je to i díky ní.