Aktuality školy

Závěrečný koncert pěvecké třídy Mgr. Miroslavy Vavrušové

28. červen 2021

barevne kulickyDobrý den, milí hudební přátelé. Na konci června jsme zvyklí se scházet v sále Lidové konzervatoře a Múzické školy v Ostravě, abychom se společně potěšili hudebními pokroky žáků pěvecké třídy Mgr. Miroslavy Vavrušové. Letošní rok je spousta věcí jinak, místo setkávání prožíváme izolaci, místo setkávání prožíváme úzkost a strach o své bližní.

Hrátky s kytarou

28. červen 2021

hůka1V pátek 25. června 2021 se uskutečnil kytarový koncert žáků Vladimíra Galuska. Koncertní sál Múzické školy se v odpoledních hodinách rozezněl vážnými, folkovými  i popovými skladbami. Posluchači malí i velcí předvedli, jak si během školního roku nacvičili hru na ukulele, klasickou i elektrickou kytaru. Koncert sám o sobě byl velkým osvěžením a třešničkou na dortu byla návštěva Daniela Hůlky, který děti pozdravil a společně se s nimi vyfotografoval.

Foto: Marcela Svobodová

Slavnostní otevření Městského centra uměleckých terapií Skořápka

25. červen 2021

sk01V pátek 18. června 2021 připravila Lidová konzervatoř a Múzická škola, p. o., slavnostní otevření své nové, v pořadí čtvrté, budovy s názvem Městské centrum uměleckých terapií SKOŘÁPKA. Konalo se za účasti předních představitelů města Ostravy a městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky.

Čtveráci

15. červen 2021

výstava červen červenec 2021 01Studenti 1. ročníku oborů kresby, malby a olejomalby Daniela Ševčíková, Věra Racková, Veronika Hošová, Zdeněk Voznička, vedených Pavlou Titorovou, vystavují ve dnech 14. června až 30. července 2021 své kresby, malby a smalty v Galerii domu kultury Orlová.

Hledáme paní na úklid

14. červen 2021

barevne kulickyMěstské centrum uměleckých terapií Skořápka, které je součástí Lidové konzervatoře a Múzické školy, p. o., uvítá ve svém pracovním týmu paní na úklid - 8 hodinový úvazek, s pravidelným pracovištěm v Ostravě – Mariánských Horách, U Dvoru 14. Plánovaný nástup nejpozději do 8/2021.

Své životopisy zasílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Více informací o poslání, obsahu a formě činnosti naší organizace můžete najít na webových stránkách www.lko.cz.

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ MĚSTSKÉHO CENTRA UMĚLECKÝCH TERAPIÍ SKOŘÁPKA

11. červen 2021 skořápka foto poutákPozvánku naleznete zde. Platí jen pro zvané.

OTEVŘENÉ HODINY dramatického oddělení Lidové konzervatoře

7. červen 2021

barevne kulickyDramatické oddělení Lidové konzervatoře pod vedením Mgr. Evy Polzerové srdečně zve na OTEVŘENOU HODINU 1. ročníku, která se koná 29. června 2021 v 18 hodin a OTEVŘENOU HODINU 2. a 3. ročníku 24. června 2021 v 18 hodin v ulici Kosmova 1, Ostrava - Přívoz.

Keramický maraton

7. červen 2021

img 2619Patnáct účastníků víkendového workshopu Keramický maraton se setkalo v sobotu 5. června a v neděli 6. června 2021 v prostorách Lidové konzervatoře v ulici Kosmova 1, Ostrava - Přívoz. Pracovalo se neúnavně vždy od devíti hodin ráno do osmnácti hodin večer.

Past na myši

3. červen 2021

past na myši finál

Změna termínu. Představení se přesouvá na 3. července 2021. Divadlo z jednoho hrnce Múzické školy nezahálelo ani ve druhém pololetí školního roku 2020/21. Posluchači tohoto dramatického oboru nastudovali pod vedením Mgr. Ireny Petráškové detektivní hru Agathy Christie Past na myši.