Aktuality školy

30 let a stále se mám co učit

24. červen 2022

30 let a s u aV úterý 21. června 2022 se v koncertním sále Múzické škole konal hřejivý a obohacující koncert s názvem Třicet let a stále se mám co učit. Koncert byl setkáním současných i bývalých žáků, zároveň malou oslavou a ukázkou práce pedagoga Mikuláše Ďurka a jeho více než třicetileté pedagogické praxe.

Na svatého Jána, otvírá se k létu brána

23. červen 2022

n.s.j.o.s.b.aZávěrečná besídka školního roku 2021/2022 byla určena všem dětem tanečního oddělení Lidové konzervatoře. Své dovednosti předvedli malí tanečníci ve věku od necelých čtyř do 16 let. V sobotu 18. června odpoledne zaplnili sál Střediska volného času Korunka rodiče, sourozenci, prarodiče i příznivci. Potleskem bohatě odměňovali výkony malých tanečníků, které doprovázela cimbálová muzika Hlubinka pod vedením Teodory Osuchové. Více než hodinový program vyvrcholil pásmem „Zatancujme si“. Besídka otevřela pomyslnou bránu létu. Děti z Hlubinky se uvidí ale i během prázdnin. Trénovat a bavit se budou na letním soustředění na Prostřední Bečvě, tancovat budou také v průběhu Mezinárodního folklorního festivalu Folklor bez hranic Ostrava, který se uskuteční od 15. do 19. srpna.

Odkaz na fotogalerii naleznete zde.

Česko-Ukrajinský koncert s překvapením

22. červen 2022

u.k.a15. června 2022 proběhl Česko-Ukrajinský koncert s překvapením – závěrečné vystoupení žáků klavírní třídy Mgr. Iriny Vančické, na kterém zazněly mimo jiné také skladby ukrajinských skladatelů a jejich úpravy lidové hudby. Avizovaným překvapením byli muzikanti z Ukrajiny 13 - letý houslista Dmytro Timochin z Charkova a Anastasija Karaman, rodačka z Luhanska, kteří spolu zahráli skladbu ukrajinského skladatele Myroslava Skoryka „Melodie“ a zasloužili si srdečné přivítaní a nadšené ovace. 

Odkaz na fotogalerii naleznete zde.

Múzická škola v Harendě

22. červen 2022

m s n hCo je to Harenda? Pořad Českého rozhlasu Ostrava, půlhodinka hudby a povídání o klubech, kapelách a hudebních osobnostech klubové scény moravskoslezského regionu a okolí. Náš kraj nabízí řadu skvělých kapel a interpretů a v Harendě se mohou tito profesionální i amatérští muzikanti prezentovat. Hudební pořad moderuje a připravuje Igor Vašut.

Z úvodního proslovu ředitelky Lidové konzervatoře před koncertem k 65. výročí založení LK:

16. červen 2022

65 lk aLidová konzervatoř patří již 65 let mezi unikátní specifika Ostravy a je jedinečnou kulturní institucí. Je trochu příznačné, že vznikla právě zde, ve městě, jehož kultura má velice krátkou, ale o to víc bouřlivou historii. Nevznikala ve vzduchoprázdnu, vše začalo na sklonku padesátých let minulého století přáním několika osvícených umělců v čele s hudebníkem Jaroslavem Dvorským vybudovat novou uměleckou školu, která by byla lákavá pro co nejširší veřejnost. Tedy i pro tu velmi opomíjenou – amatérskou.

Liza Marrere s Terezou Horákovou

13. červen 2022

liza marerreHostem Harendy (pořadu Českého rozhlasu Ostrava) byla ostravská rocková kapela, kterou založil Jan Tulej, bývalý bubeník Rock&Roll Bandu Marcela Woodmana. Kapela je složená z muzikantů potkávajících se v různých hudebních seskupeních již řadu let. S Lizou Marrere vystupuje zpěvačka Tereza Horáková, která vyučuje v Múzické škole sólový zpěv.

Celý odkaz naleznete zde.

Zahradní slavnost

13. červen 2022

z sV úterý 7. června 2022 se uskutečnil ve venkovních prostorách Múzické školy hudební podvečer s názvem Zahradní slavnost. Účinkovali žáci ze tříd Jany Poláškové a Mikuláše Ďurka, zkrátka velcí, malí, zdraví i handicapovaní.

Den dětí v dopoledních školičkách

13. červen 2022

d d v d s a V úterý 31. května 2022 oslavily společně na zahradě Městského centra uměleckých terapií Skořápka Den dětí všechny třídy Dopoledních estetických školiček. Krásný program plný zábavy si pro ně připravil klaun s uměleckým jménem Bedřich Voháňka. Děti se skvěle bavily při klaunském vystoupení, zapojovaly se do jednotlivých čísel a za odměnu si odnášely zvířátka vyrobená z nafukovacích balónků. Nakonec tančily a běhaly v bublinkách, které létaly všude kolem nich. A jak si to vše děti užily? Podívejte se s námi ve fotogalerii.

Kosení louky a ohně

13. červen 2022

k l a o aV sobotu 4. června se v Klimkovicích Na láni konala akce zaměřující se na tradici kosení trávy a řemeslo sekáč – kosička, kterou zahájila svým vystoupením ženská pěvecká skupina Čarozpěv. Zazněly moravské a slezské lidové písně za houslového a kytarového doprovodu.

Pod dohledem odborné poroty se uskutečnila soutěž v kosení travnatého pole, které se zúčastnilo deset soutěžících.

Celá akce byla ukončena ruskými melodiemi a písněmi romského etnika, které zazněly u táborového ohně.

Odkaz na fotogalerii naleznete zde.