Aktuality školy

Vznik, historie a vývoj houslí

16. květen 2022

vznik housliAktivity smyčcového oddělení Lidové konzervatoře významně překračují základní cíl výuky, t.j. hry na nástroj a posluchači mají možnost získat poznatky i z příbuzných hudebních oblastí. Dokládá to přednáška a beseda s Mistrem houslařem Janem Kuželem z Brna, která proběhla 10. května 2022 v koncertním salónku.

Koncert, co hladí uši a živí duši – benefiční koncert pro ŽIVU

16. květen 2022

carozpev 2 5Dne 2. května se uskutečnil první společný koncert pěvecké skupiny Čarozpěv pod vedením Andrey Jurčíkové a bubnující skupiny Luna Michaely Plecháčkové.

Odemykání ostravských vodáckých stezek 2022

4. květen 2022

o o v sPři zahájení vodácké sezóny v Ostravě se každoročně sejdou na historické zemské hranici Moravy a Slezska, u jezu pod soutokem řek Ostravice a Lučiny vodáci, jejich příznivci a přátelé. Již řadu let při této příležitosti nechybí děti z Hlubinky, žáci tanečního oddělení LK. Také letos, 30. dubna slavnostně přivítaly jaro a tancem uvedly Odemykání Ostravských vodáckých stezek.

Nábor do nových estetických, tanečních a pohybových oborů pro školní rok 2022/2023

3. květen 2022

barevne kulickyLidová konzervatoř a Múzická škola p. o., zahajuje nábor do nových estetických, tanečních a pohybových oborů pro školní rok 2022/2023.

Více informací naleznete zde.

Zpěváček 2022 – 2. kolo

27. duben 2022

z 2 aSpolupráce LKMŠ s Folklorním sdružením Ostrava pokračovala v sobotu 23. dubna vyvrcholením regionální přehlídky dětských zpěváků lidových písní.

V ostravském Divadle loutek se potkaly děti z folklorních souborů Ostravy a Lašska, které postoupily z 1. kola přehlídky. Tak jako v předchozích ročnících, děti ve 2. kole doprovázela při zpěvu jedné ze dvou regionálních písní cimbálová muzika Vojtek pod citlivým vedením primáše Lukáše Velkého. Přehlídka je pro děti do 10 let nesoutěžní, děti od 10 do 15 let usilují o postup do přehlídky Moravsko-slezské. Do té odborná porota pod vedením Zdeňka Tofla vybrala 6 dětských interpretů a 2 náhradníky.

Keramika v novém kabátku

25. duben 2022

keramikaV letošním školním roce se keramická dílna z Múzické školy přestěhovala do krásných nových prostor Městského centra uměleckých terapií Skořápka. Děti tak v suterénu nové budovy modelují keramiku podle zadaných témat, ale také mají možnost modelovat svá vlastní umělecká díla. Jak se jim daří a jak krásně tvoří, můžete posoudit sami ve fotografiích. Nebo ještě lépe, přijďte se podívat osobně a třeba se stanete jedním z nás.

Hlubinka roztančila Mariánské náměstí

25. duben 2022

p v j hSoučástí programu letošního Velikonočního jarmarku v Mariánských Horách bylo ve středu 13. dubna také vystoupení dětí tanečního oddělení Lidové konzervatoře – dětského folklorního souboru Hlubinka. Vítání jara s ozdobeným majíčkem vystřídaly tance Zahradník, Pilky, Křižok, Řezník, Záhon na kobzole aj. Pestré kroje oživily náměstí s velikonočně rozkvetlými magnóliemi. Obecenstvo pozorně sledovalo výkony malých i větších tanečníků. Nakonec se přihlížející děti radostně přidaly k dětským jarním hrám. Vystoupení se vydařilo.

Vítání jara 2022

22. duben 2022

v j.hVítání jara – vynášení Mařeny a chození s majičkem má v dětském folklorním souboru Hlubinka bezmála 25 letou tradici. Děti oživily tento starodávná zvyk v centru Ostravy ve spolupráci s Ostravským muzeem. Také letos, v neděli 10. dubna, se vydaly za zpěvu písní s loutkou Mařenou k Hradní lávce přes Ostravici.