Aktuality školy

Moc bajky - inspirace tvorbou Jeana de La Fontaine

18. říjen 2021

fontaine bez

Zveme Vás na výstavu obrazů studentů Lidové konzervatoře z ateliéru Pavly Titorové, která se bude konat ve dnech 20. října až 20. listopadu 2021 v prostorách Alliance Française, Čs. legií 1364/20, Ostrava.

Koncert Do nebes

11. říjen 2021

dsc 6217 h…VŠECHNO MÁ URČENOU CHVÍLI A VEŠKERÉ DĚNÍ POD NEBEM SVŮJ ČAS. JE ČAS ROZENÍ I ČAS UMÍRÁNÍ, JE ČAS PLAKAT I ČAS SMÁT SE, ČAS TRUCHLIT I ČAS SE RADOVAT, ČAS MLČET I ČAS MLUVIT.

Ve čtvrtek 7. října jsme v sále Múzické školy uspořádali koncert k poctě života krásné maminky tří krásných dětí Míši Doubravské, která před nedávnem zesnula. Byl přirozenou reakcí na danou okolnost, protože nejsme lhostejní a chtěli jsme se i my přiblížit posvátnému okamžiku loučení, ve kterém přebývá věčnost. Jednalo se o náš soukromý rituál, který odpovídá vyznávaným školičkovým kulturním hodnotám, tedy rozloučení prostřednictvím umění.

Koncert se stal příležitostí vyjádřit podporu truchlící rodině a dát naději všem živým. Paní Míša Doubravská byla úžasná harmonická bytost a zde ve škole se vyznačovala kvalitními vztahy nejenom s námi, ale i se svým okolím. Měla vyrovnaný přístup k životu, který dokázala naplňovat hodnotami a smyslem.

Tajemství šťastného života spočívá v tom, s jakou elegancí dokážeme přijmout změnu. Přejeme všem, kteří se v životě ocitli či ocitnou v těžké situaci a kde změny jsou nezbytné, aby jim po boku vždy svítila naděje.

Krásná a milá rodinko Doubravských, objímáme všechny a finanční dar pro vás shromáždila laskavá a otevřená srdce Múzické školy.

VŠECHNO MÁ URČENOU CHVÍLI A VEŠKERÉ DĚNÍ POD NEBEM MÁ SVŮJ ČAS.

Více fotografií naleznete zde.

Foto: Petr Lukáč

Do nebes

21. září 2021

koncert foto

Lidová konzervatoř a Múzická škola, p. o., Vás srdečně zve na jedinečný koncert.

Více informací naleznete zde.

Pohádky pro malé i velké

21. září 2021

img 6257V pondělí 20. září dopoledne bylo v sále Múzické školy opravdu rušno. Sešli se zde žáčci všech Dopoledních estetických školiček, žáci Klubu Devítka i Klubu Skořápka. Důvod k takovému sejití byl prostý – těšili jsme se, že všichni společně shlédneme divadelní představení v režii loutkoherečky Vladimíry Krakovkové z Divadla loutek v Ostravě. Radostná a pohodová atmosféra prosytila sál od první chvíle setkání. Nadšená odezva vděčného publika byla největší odměnou milé paní herečce, která u nás jistě nebyla naposledy. A my dospěláci jsme se loučili s hřejivým pocitem, že máme možnost propojovat svět dětí zdravých i jinak nadaných. Díky Múzická školo, díky Skořápko!

Když to miluješ, musíš...

21. září 2021

barevne kulicky(z otevřených hodin pěvecké třídy Míly Soukupové z doby, kdy se nemohlo)

Milí posluchači a přátelé,

naše pěvecké pokusy jsou ukázkou obrovské radosti ze zpívání, z pěveckého experimentování a objevování hlasových možností a schopností. Jsem šťastná, že v tomto videu vedle sebe zpívají žáci se zdravotním handicapem a zdraví. Upřímně, poznáte to? Jen těžko, protože při tvořivých a uměleckých činnostech se rozdíly mezi nimi stírají, žáci se vzájemně ovlivňují, podporují a pomáhají si. Toto je humanita v praxi a my se k ní hrdě hlásíme. Všichni víme, kde nás při zpívání případně tlačí bota, ale pro nás to je jen vývojová fáze a výzva k další radostné práci. A zeptáte - li se, proč někteří posluchači zpívají i se zpěvákem, pak vězte, že buď potřebovali pomoc, nebo nebyl k dispozici z důvodu lockdownu doprovod.

Děkuji všem žákům za krásné pěvecké výkony, rodičům za přátelství a důvěru, Jaromíru Kračmerovi za skvělé klavírní doprovody a štístkovi Romanu Plutovi za náročné a trpělivé natáčení, které nebralo konce.

Vaše Míla Soukupová

Ostrava, září 2021

Video naleznete zde.

HLUBINKA přivítá v novém školním roce nové členy

8. září 2021

hlubinka bPřijímá mezi sebe každého, kdo má rád lidový tanec, pohyb, legraci, chce poznat nové kamarády. Více informací neleznete zde.

Ostravská muzejní noc 2021 a šperk

6. září 2021

img 20210828 183647Desítky ostravských kulturních a vzdělávacích institucí, škol a organizací se přihlásily k letošnímu ročníku Ostravské muzejní noci. Součástí této události byly také připraveny kulturní aktivity Lidové konzervatoře a Múzické školy, p. o., a to dva koncerty a tvůrčí dílna šperkařky Jany Veselé. O tento workshop měli zájem děti i dospělí, kteří si pod odborným dohledem mohli vyrobit drobné šperky. Zájemci o šperkařské techniky se zde mohli seznámit například s ketlováním, vyzkoušeli si techniku zvanou wire wrapping a pomocí korálků a pružilky se naučili, jak si vytvořit jednoduchý síťovaný náramek. Máme velikou radost, že příznivci školy si nás opět v hojném počtu našli a odcházeli velmi spokojení.

Ostravská muzejní noc 2021 na Lidové konzervatoři v Ostravě

2. září 2021

dsc 3918 hDne 28. 8. 2021 se v koncertním sále Lidové konzervatoře uskutečnily v rámci Ostravské muzejní noci dva koncerty pro veřejnost, na nichž účinkovali žáci i pedagogové Lidové konzervatoře.

První koncert začal v 18.00 a byl zaměřený na klasickou hudbu. Pestrý a náročný koncertní program zahájili žáci z oddělení klasické kytary, kteří předvedli skladby různých hudebních stylů od baroka přes španělské flamenco až po současnou hudební tvorbu. V dalším programu koncertního podvečera posluchači slyšeli sólový akordeon, písně s doprovodem klavíru, trubku s klavírem, skladby pro čtyřruční klavír a skladby pro dvoje housle a klavír. Autorské zastoupení v „klasickém koncertu“ bylo velmi široké. Hrály se a zpívaly skladby barokních i klasicistních autorů a současných světových skladatelů populární i filmové hudby.

Druhý koncert ve 21.00 se nesl v duchu jazzu a populární hudby. Návštěvníci tohoto koncertu měli možnost nejprve slyšet základní jazzové formy blues, boogie a rock and roll v obsazení elektrická kytara, basová kytara a bicí souprava. V podání trubky a klavíru potom zazněly písně ve stylu foxtrotu i operní árie.  Závěr koncertu patřil modernímu jazzu s prostorem pro improvizaci v triu klavír, baskytara a bicí.

Oba koncerty ukázaly vysokou technickou i interpretační úroveň žáků i pedagogů Lidové konzervatoře. Pro návštěvníky i všechny zúčastněné to byl velmi příjemně strávený hudbou naplněný sobotní večer.

Foto: Petr Lukáč

Dramatické centrum SKOŘÁPKA

30. srpen 2021

dramatickéDramatické centrum SKOŘÁPKA nabízí ostravským a zejména mariánskohorským občanům bez omezení věku, talentu i handicapu výuku základů herectví a dramatické výchovy pod vedením renomovaného herce a zkušeného pedagoga Reného Šmotka. Více informací naleznete zde.